Home > Závody > Tarjei Bø ovládl na Blinkfestivalenu hromadný start

Tarjei Bø ovládl na Blinkfestivalenu hromadný start

Tarjei Bø

Tarjei Bø se může v létě chlubit výbornou formou. Na norském Blinkfestivalenu podal další skvělý výkon a zvítězil v hromadném startu. Mezi ženami byla překvapivě nejrychlejší Anaïs Chevalierová.

Nejdřív kvalifikace

Na muže i ženy čekalo uprostřed města Sandnes 8 okruhů dlouhých 1000 metrů a 4 střelby. Ještě předtím se však jela kvalifikace, která měla určit finálovou dvanáctku.

Mezi muži dosáhl na jasný kvalifikační triumf Vetle Christiansen. Ženám zase vládla Justine Braisazová. Několik hvězd na postup nedosáhlo, třeba Johannes Bø, Ole Einar Bjørndalen či Dorothea Wiererová. Pořadatelé je však do finále i tak dosadili.

Výsledky kvalifikace mužů

Výsledky kvalifikace žen

Dramatické souboje

Cestu za vítězstvím neměl Tarjei Bø úplně jednoduchou. Až do závěrečných metrů musel odrážet tlak ze strany Simona Desthieuxe a konec ho porazil o 1,4 sekundy. O dalších 10 vteřin později do cíle přijel vítěz kvalifikace Vetle Christiansen. Naopak se moc nedařilo 8. Bjørndalenovi a 12. J. Bøovi.

U žen rozhodovala o vítězce poslední střelba. Anaïs Chevalierová na ní nechybovala a nechala tak za sebou o 3,6 sekundy slavnější krajanku Marii Dorinovou Habertovou. Dorothea Wiererová se oklepala z nejúspěšné kvalifikace a dojela si pro třetí příčku. Fanoušky moc nepotěšila mistryně světa Tiril Eckhofffová, která obkroužila celkem 9 trestným kol a patřilo jí až 11. místo.

Výsledky hromadného startu mužů

Výsledky hromadného startu žen

Střelecké duely

Biatlonisté a biatlonistky ještě poměřili síli v rychlosti střelby. Ve střeleckých duelech se vždy proti sobě postavilo 12 závodníků, kteří měli co nejrychleji sestřelit požadovaný počet terčů.

Mezi muži se předvedli méně známí domácí borci. Nejrychlejší byl Marius Haugum, který porazil o 9 desetin Stiana Gilberga a již o 7,3 sekundy Simona Fourcada. Bitvu žen rozhodla jediná desetina sekundy a to ve prospěch Švédky Mony Brorssonové. Druhá skončila Marie Dorinová Habertová před třetí Norkou Karoline Erdalovou.

Výsledky střeleckých duelů mužů

Výsledky střeleckých duelů žen

Dnes exhibiční závody v Norsku vyrcholí supersprinty.

Foto: Tarjei Bø (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *