Home > Závody > Tiril Eckhoffová získala ve Vossu druhé zlato, hromadný start mužů vyhrál Tarjei Bø

Tiril Eckhoffová získala ve Vossu druhé zlato, hromadný start mužů vyhrál Tarjei Bø

Hromadnými starty vyvrcholilo v neděli Mistrovství Norska ve Vossu. Ženám stejně jako v sobotním sprintu vládla Tiril Eckhoffová, mezi muži se ke zlatu prostřílel Tarjei Bø.

Eckhoffová dvakrát zlatá

Netradičně jednou vleže a třikrát vestoje se střílelo v dnešních hromadných startech. Tradiční naopak byly jména na čele výsledkové listiny, opět totiž vyhrála Tiril Eckhoffová (2+0+0+1) před Marte Olsbuovou Røiselandovou (2+0+1+0). Obě střílely se stejnou úspěšností, v cíli mezi nimi bylo 26 sekund.

Skvělý výkon předvedla dvaadvacetiletá Kjersti Dengerudová. Biatlonistka s minimálními zkušenosti z mezinárodních závodů neminula ani jeden terč a útočila na medaili. Nakonec dojela čtvrtá, o 16 sekund za bronzovou Karoline Knottenovou (2+0+0+0). Opět se nevedlo Ingrid Tandrevoldové (1+4+3+1), k 23. místu ze sprintu přidala 15. v hromadném startu.

Výsledky hromadného startu žen

Bøovi na pódiu

Jestliže Dengerudová byla jedinou čistou střelkyní dnešního dne, tak Tarjei Bø se pyšnil stejným primátem mezi muži. Díky tomu zvítězil o 13 sekund před Endrem Strømsheimem (1+0+0+0).

Johannes Thingnes Bø minul stejně jako včera jediný terč na poslední položce. Ve sprintu mu to stačilo na šesté místo, v hromadném startu na bronz. Za svým bratrem zaostal o 20 sekund, ztráta čtvrtého Sindreho Pettersena (1+1+0+2) už činila 54 sekund.

Výsledky hromadného startu mužů

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *