Home > Rozhovory > Tisková konference: Fourcade šetřil síly u Netflixu, Bø chce být ještě lepší

Tisková konference: Fourcade šetřil síly u Netflixu, Bø chce být ještě lepší

Johannes Thingnes

I druhý sprint v letošní sezoně vyhrál Nor Johannes Thingnes Bø. Závod na 10 kilometrů opanoval v Hochfilzenu také loni, stejně jako následnou stíhačku. Dnešní závod pro něj byl prý téměř perfektní. Zopakuje stejný výsledek jako v minulé sezoně i zítra? Nebo dá šanci jiným biatlonistům v čele s Martinem Fourcadem, který se po horších výsledcích znovu vrací do formy?

Natáhne Nor sérii vítězství, nebo se na trůn vrátí Francouz?

První muž letošního hodnocení Světového poháru Johannes Thingnes Bø v Pokljuce filozoficky řekl, že byl spokojený s výsledky, ale chtěl by být lepším biatlonistou. Určitou kritiku k sobě si neodpustil ani dnes, i když byl s průběhem závodu docela spokojený. „Dneska to mělo hodně blízko k perfektnímu závodu, až na poslední střelbu. Ale ve zbytku závodu jsem se cítil dobře,“ prozradil. Poslední kilometr téhle trati byl opravdu náročný, ale je to stejně těžké pro nás pro všechny. Musel jsem běžet tak rychle, jak to šlo, dodal Bø.

Stříbrný Martin Fourcade prozradil, že po krizi, která jej zastihla ve Slovinsku, se konečně cítí lépe. Sám prý neví, co za výpadkem stálo. „Sice děláme těžký sport, ale člověk si musí závody i užít. A takový pocit jsem v Pokljuce neměl. Moje tělo na trati trpělo, a když to bolí, je těžké být rychlý. Prostě to nešlo. Ale dneska jsem se při běhu cítil už mnohem lépe a jsem spokojený, že jsem opět na pódiu,“ svěřil se Fourcade, který prý na začátku týdne šetřil energii spánkem a sledováním Netflixu. Na zítřejší závod se Francouz těší. Podle jeho slov byl Johannes dnes prostě neporazitelný. „Zítra je to ale úplně jiný závod, tak uvidíme, jaké budeme mít šance,“ myslí si Fourcade, který se díky dnešnímu výsledku posunul na celkové 5. místo a na Bøho ztrácí 85 bodů.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Tradičně rychlý Benedikt Doll přiznal, že i když jeho střelba je někdy dost nevyzpytatelná, v dnešním závodě se na střelnici cítil dobře. „Hodně jsem myslel na sprint, který jsem tady v Hochfilzenu na Mistrovství světa už vyhrál, to mi možná taky pomohlo,“ řekl Němec. I když trať v Hochfilzenu nepatří k jeho oblíbeným, doufá, že se jemu i šestému Arndu Peifferovi zítřejší stíhací závod povede.

Zdroj: IBU
Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *