Home > Závody > SP Hochfilzen: Nadvláda J. Bøho pokračuje, i s jednou chybou si podmanil další sprint

SP Hochfilzen: Nadvláda J. Bøho pokračuje, i s jednou chybou si podmanil další sprint

Johannes Thingnes Bø

Překvapení se nekonalo. Johannes Thingnes Bø  si skvělou formu z Pokljuky přivezl i do rakouského Hochfilzenu. Druhý závod mužů na 10 kilometrů vyhrál Nor stejně jako první i přes jednu chybu na střelnici. Druhým místem si náladu z dosavadních výsledků spravil Martin Fourcade. Nejlepší Čech Michal Krčmář bere 20. místo.

J. Bø upevnil celkové vedení, Fourcade je zpátky ve hře

Zatímco závody žen jsou zatím ve znamení 2 závodnic, v mužském klání dominuje jediný muž. Johannes Thingnes Bø vládl běžeckým mezičasům od začátku závodu. I když se na střelnici dopustil jednoho omylu, i po trestném kole odjížděl na první pozici, v posledním běžeckém kole svůj náskok dále navyšoval a v cíli byl suverénně první.

Jediný biatlonista, který mu třetí zlato v řadě mohl sebrat, byl Martin Fourcade. Ten v Pokljuce sice zvítězil ve vytrvalostním závodě, zbytek závodů se ale trápil. Dnes Francouz zastřílel čistě a do posledního kola odjížděl se ztrátou pouhých 0,8 vteřin na Nora. Běžecky mu ale konkurovat nedokázal a do cíle dojel druhý. Do sobotní stíhačky vyjede se ztrátou necelých 9 vteřin.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

První medailové umístění v letošní sezoně bere bronzový Benedikt Doll z Německa. Další Němec, kterému se dnes závod povedl, byl pátý Arnd Peiffer. Mezi tyto dva Němce se v cíli ještě vešel Francouz Antonin Guigonnat. Radost domácímu publiku udělal šestý Julian Eberhard.

Čeští biatlonisté dnes nezazářili, na body dosáhl jen Krčmář

Jediný Čech, který v dnešním sprintu dokázal zastřílet čistě, byl Michal Krčmář. Na Johannese Bøho ale běžecky ztratil přes minutu a stačilo mu to na 20. místo. Michal Šlesingr se na střelnici mýlil jednou, skončil 46. Ondřej Moravec udělal celkem dvě chyby a do stíhacího závodu vystartuje až 57.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Naopak volno bude mít v sobotu Adam Václavík, který minul čtyři terče a byl až 86. Svůj druhý závod ve Světovém poháru dnes odjel teprve devatenáctiletý Jakub Štvrtecký. Sobotní stíhačka mu bohužel utekla o jedno místo. Se třemi chybami dojel 61.

Jakub ŠtvrteckýFoto: Jakub Štvrtecký (Autor: Petr Slavík)

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
20. Michal Krčmář 0+0 1:05,0 88. +1:17,1 34.
46. Michal Šlesingr 1+0 1:03,0 82. +1:39,7 57.
57. Ondřej Moravec 1+1 1:02,0 79. +1:27,4 45.
61. Jakub Štvrtecký 2+1 1:00,0 61. +1:17,7 35.
86. Adam Václavík 2+2 1:04,0 86. +1:30,1 49.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Hochfilzen: Nadvláda J. Bøho pokračuje, i s jednou chybou si podmanil další sprint

  1. Jak pravil v přímém přenosu Roman Dostál: Kdyby Štvrtecký znal pořádně příjezd na střelnici, mohl mít chyb míň a tím pádem lepší umístění a start ve stíhačce. To je fakt. – Já si ale myslím, že ho měli nechat odpočinout, když už ho povolali údajně kvůli štafetě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *