Home > Rozhovory > Tratě v Oberhofu Vítkové sedí. V cestě za třetím místem se držela i Kaisy

Tratě v Oberhofu Vítkové sedí. V cestě za třetím místem se držela i Kaisy

Veronika Vítková

Tratě v Oberhofu patří mezi ty nejnáročnější ve Světovém poháru. A to vyhovuje Veronice Vítkové. Potvrdila to i v dnešním sprintu, když si osmým běžeckým časem pomohla ke skvělému třetímu místu.

„Cítím se líp v kopcích než na rovinách a kopců je tady dost. Už od svých začátků, kdy jsem začala jezdit závody Světového poháru, tak jsem sem jezdila ráda, a to mi zůstalo. Daří se mi tu a myslím, že je to hodně ovlivněno právě těmi tratěmi,“ řekla Veronika Vítková v rozhovoru pro iDNES.cz.

Její slova dokládá i pohled na běžecké výkony ve sprintech v této sezóně. Ten dnešní byl jasně nejlepší.

Běžecké časy Vítkové ve sprintech
Pořadí Ztráta
Östersund 17. +54,2
Hochfilzen 32. +55,7
Annecy 25. +1:00,5
Oberhof 8. +37,2

Běžeckou suverénkou dnešního závodu byla vítězná Anastasia Kuzminová, ale v prvních dvou kolech se jí Vítková poměrně držela. V úvodním okruhu dokonce porazila Kaisu Mäkäräinenovou.

„Bylo to hodně těžké. Ze začátku jsem to v běhu možná trochu přepálila, protože mi pak ke konci docházely síly. Ale i tak si myslím, že můžu být spokojená, mám výbornou pozici do sobotní stíhačky,“ komentovala svůj výkon Vítková. A skutečně, v posledním kole nabrala jasně největší ztrátu a ztratila 12sekundový náskok na Mäkäräinenovou.

Výbornou pozici do stíhačky bude mít i ve sprintu desátá Eva Puskarčíková. Podobně jako Kuzminová, Mäkäräinenová a Vítková chybovala pouze jednou. Běžecky sice držela poměrně rovnoměrné tempo, ale na ty úplně nejlepší s 28. časem stačit nemohla.

Běžecké časy ve sprintu v Oberhofu
1. kolo 2. kolo 3. kolo Celkem
Kuzminová 7:11,8 6:42,7 6:11,9 20:06,4
Mäkäräinenová +6,9 +7,4 +7,8 +22,1
Vítková +5,7 +10,1 +21,4 +37,2
Puskarčíková +29,3 +17,4 +25,3 +1:12,0

Je třeba dodat, že výsledek Puskarčíkové mohl být mnohem horší nebýt rychlé reakce Zdeňka Vítka. Ten si všiml, že se nesklopil jeden terč, upozornil na to rozhodčí a ti pak českým biatlonistkám (potkalo to i Lucii Charvátovou) odečetli 27 sekund.

„Pro mě to byla naprosto standardní situace, trochu rozladění, že jsem nedala dvě rány, tak jsem jela dvě trestná kola,“ popsala kuriózní situaci pro Českou televizi Puskarčíková.

Zdroje: iDNES.cz, ČT sport
Foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *