Home > Preview > SP Oberhof: Sprint jako další souboj M. Fourcade vs J. Bø (startovní listina)

SP Oberhof: Sprint jako další souboj M. Fourcade vs J. Bø (startovní listina)

Martin Fourcade

Dvacet bodů. To je rozestup mezi Martinem Fourcadem a Johannesem Thingnesem Bøm před prvním závodem roku 2018. Co s tím udělá sprint v Oberhofu?

Sprint mužů
Pátek 5. 1. | 14:15
cze 6. Krčmář, 16. Moravec, 47. T. Krupčík, 53. Václavík, 88. Soukup
Startovní listina

Martin Fourcade v hromadném startu ukončil sérii výher Johannese Bøho a teď bude chtít nastartovat vlastní. Povzbudit ho může pohled do minulosti, z posledních šesti závodů v Oberhofu čtyřikrát zvítězil.

Jestliže Bø v Annecy potvrdil, že mu tamní tratě sedí, tak v Oberhofu ještě nikdy v kariéře nebyl na stupních vítězů. Prolomí to teď, když ho zdobí životní forma? Otázkou také bude, jak si poradí s náročnou střelnicí.

A kdo za touto dvojicí? Zvyšující se formu ukazuje Anton Šipulin, doma se bude zase chtít vytáhnout Simon Schempp. Ten v této sezóně čeká na první stupně vítězů. Určitě by si rád zopakoval loňskou výhru z hromadného startu v Oberhofu.

Do Světového poháru se vrací Emil Hegle Svendsen, který už byl v Oberhofu sedmkrát na pódiu, stejně jako Fourcade. Poprvé v sezóně uvidíme Rakušana Dominika Landertingera, naopak Simon Eder mezi startujícími schází.

Kvůli nemoci bohužel na poslední chvíli vypadl Erik Lesser, který prožil skvělý první trimestr. Němci tak budou doma startovat pouze v pěti.

V tomto počtu budou i Češi, v roli diváka zatím zůstává Ondřej Hošek. V posledních čtyřech závodech v Oberhofu figuroval vždy jeden Čech v elitní desítce, třikrát to ale byl Michal Šlesingr. A ten nyní kvůli bolavému kolenu schází.

Naposledy ale skončil v Oberhofu devátý Michal Krčmář, který by se měl spolu s Ondřejem Moravcem pokusit o první umístění do 20. místa v tomto ročníku. To se Moravcovi z posledních deseti závodů v Oberhofu povedlo sedmkrát.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *