Home > Doporučujeme > U českého týmu končí trenér Bratli a servisman Žídek, k mládeži přichází Rajdlová

U českého týmu končí trenér Bratli a servisman Žídek, k mládeži přichází Rajdlová

Anders Bratli

Česká reprezentace hlásí první změny. Po nevýrazné sezóně se vedení Českého svazu biatlonu rozhodlo ukončit spolupráci s asistentem trenéra mužů Andersem Bratlim a šéfem servisu Tomášem Žídkem. Nejde přitom o jediné změny.

Nor Anders Bratli měl českým biatlonistům pomoct zejména s technikou běhu. „Ten efekt ale nebyl takový, jaký bychom si představovali. Určitě se nerozcházíme ve zlém. Nebylo to tak, že bychom se neshodli názorově. Anders je velmi milý, nekonfliktní a loajální člověk,“ řekl ke konci Bratliho sportovní ředitel ČSB Ondřej Rybář.

Prvním asistentem Zdeňka Vítka bude u mužů nově Aleš Ligaun, který však bude v zimě cestovat především po IBU Cupu. Vítkovi tak bude více k ruce Jiří Holubec, asistent trenéra žen Egila Gjellanda.

Vítek s Gjellandem budou mít dispozici v A týmu (resp. v případě Lucie Charvátové a Ludmily Horké B týmu) šest biatlonistů a biatlonistek. V záloze budou propojené „mladé“ B týmy a juniorské výběry. Chlapce bude trénovat Michael Málek, dívky Aleš Lejsek. Mladé naděje se budou připravovat nově více centralizovaně a během několika soustředění se setkají i s áčkem.

Novou trenérskou posilou je bývalá česká reprezentantka v běhu na lyžích Kamila Rajdlová, která se stane asistentkou Lejska a v zimě bude s Ligaunem objíždět IBU Cup. Zároveň se finalizuje příchod mladého trenéra, který v přípravě pomůže Málkovi a v zimě se přesune do Světového poháru. Doplní tým servismanům a bude k dispozici i trenérům.

V čele servisního týmu po třech letech končí Tomáš Žídek. Hlavním servismanem se stal Vojtěch Prášil, který u áčka působil v minulých dvou olympijských cyklech a v loňské sezóně si vyzkoušel vedoucí pozici v IBU Cupu.

Česká reprezentace pro sezónu 2019/20

A tým mužů: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík

A tým žen: Markéta Davidová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková

B tým žen: Lucie Charvátová, Ludmila Horká

„Mladý“ B tým mužů: Vítězslav Hornig, Ondřej Hošek, Mikuláš Karlík, Milan Žemlička

„Mladý“ B tým žen: Natálie Jurčová, Anna Tkadlecová

Junioři: Josef Kabrda, Petr Kánský, Jakub Kocián, Ondřej Mánek, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska

Juniorky: Karolína Dusilová, Veronika Macková, Klára Polednová, Petra Suchá, Eliška Svobodová, Eliška Teplá, Tereza Vinklárková, Tereza Voborníková

Junioři ve sledování: Luděk Abrahám, Jakub Kudrnáč

Juniorky ve sledování: Bára Babánková, Tereza Jandová, Renáta Trejbalová

Zdroj: Český biatlon
Foto: Anders Bratli (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *