Home > Novinky > Už stačilo. Slovenka Terézia Poliaková ukončila kariéru

Už stačilo. Slovenka Terézia Poliaková ukončila kariéru

Terézia Poliaková to neměla jednoduché. Její kariéru provázely zdravotní problémy i drsné útoky fanoušků po tom, co se jí nepovedly štafety. Nyní oznámila, že končí.

„Už opravdu stačilo. Neustále jsem se spoléhala na to, že to bude lepší, ale nebylo. To už mě nebavilo. Ani zdravotně na tom nejsem nejlíp,“ řekla Terézia Poliaková Denníku Šport. Její rozhodnutí prý na začátku dubna, kdy oslavila 31. narozeniny.

Poliaková se nikdy nedočkala velkých individuálních výsledků. Ve Světovém poháru bodovala jen čtyřikrát, nejlépe byla 27.

Zřejmě nejzářnějším momentem její kariéry je páté místo z olympijské štafety v Pchjongčchangu, kde na třetím úseku jen dvakrát dobíjela. Provázely ji ale také štafetové výbuchy, za které to tvrdě schytávala od slovenských fanoušků.

V příští sezóně bude pro Slovensko obtížné vůbec nestavit ženskou štafetu. Už v uplynulé zimě se to dvakrát nepovedlo. Vedle sester Fialkových je již stabilní členkou Veronika Machyniaková. V Novém Městě debutovala juniorka Henrieta Horvátová.

I proto Slováci hodně stáli o to, aby Poliaková nekončila. „Ještě mě zkoušeli přemlouvat a lámat i po sezóně, abych vydržela do pekingské olympiády, že jsou to jen dva roky. Pro mě to jsou spíš ještě dva roky. Chtěla jsem skončit s dobrým pocitem ze závodů, ale bohužel se to nepovedlo.“

Kde se nyní Terézia Poliaková vidí? „Buď u sportu, třeba jako kondiční trenérka, nebo v gastronomii. Jsem dobrá kuchařka. Možná ve státní správě. Možná budu drsná policistka. Neumím si představit sedavé zaměstnání.“

Zdroj: Denník Šport
Foto: Terézia Poliaková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *