Home > Rozhovory > V létě byla německou jedničkou. Nyní se chce Karolin Horchlerová zabydlet ve Světovém poháru

V létě byla německou jedničkou. Nyní se chce Karolin Horchlerová zabydlet ve Světovém poháru

Karolin Horchlerová

Karolin Horchlerová

Foto: Karolin Horchlerová (© FB stránka K. Horchlerové)

Ve 26 letech by se chtěla Karolin Horchlerová konečně stát stabilní členskou německého áčka. A má se o co opírat. V celkovém hodnocení loňského IBU Cupu obsadila druhou příčku a skvěle se jí podařilo léto. Na německém šampionátu vytěžila ze čtyř závodů dvě zlata a dvě stříbra.

Trénujete ve skupině s označením 1b. S kým pracujete a kdo je u Vás ve skupině?

Trénuji s 11 ženami a juniorkami v Ruhpoldingu. Z dobrých biatlonistek jsou s námi Franziska Preußová a Vanessa Hinzová. Mými trenéry jsou Tobias Reiter a Remo Krug. Máme velkou skupiny, ve které se můžeme vzájemně popohánět, ale zároveň si užijeme spoustu legrace.

Letní příprava je u konce. Jste s ní spokojená?

Ano, jsem. V létě jsem byla schopná trénovat velmi dobře bez nemocí a zranění. Natrénovala jsem toho hodně a zapracovala jsem na mých přednostech a slabinách. Takže jsem velmi spokojená.

Když srovnáte tuto přípravu s tou minulou, tak změnilo se něco?

Tohle je druhá sezóna, kdy žiji a trénuji v Ruhpoldingu. Naše tréninkové schéma bylo celkem podobné. Nicméně jsme trénovali déle a upravili jsme silový trénink. Mí trenéři přinesli nový impuls, s čímž souvisí velká rozmanitost a nové cíle.

Jednou jste řekla, že Vaší předností je střelba. Na co jste se v létě soustředila nejvíc?

Tento rok jsem se zaměřila na dlouhé vytrvalostní tréninky a zlepšení mé běžecké techniky. Střelba je opravdu důležitá a zároveň jsem se pracovala i na její rychlosti.

Když se ohlédnete za letní přípravou, tak které soustředění pro Vás bylo nejtěžší?

Pravděpodobně můžu zmínit kemp v Obertilliachu. Bylo to v srpnu a připravovali jsme se na Mistrovství Německa. Byla jsem schopná skvěle trénovat. Nádherná krajina a okolí mi pomohly k tomu, aby byl trénink optimální a zároveň si ho mohla užít.

Na Mistrovství Německa jste získala v každém závodě medaili. Zvyšuje to Vaši motivaci před sezónou?

Ano, na domácím šampionátu mi to vyšlo skvěle. Podařilo se mi dosáhnout dobrého výsledku a výkonu v každém závodě. Takže jsem samozřejmě z medailí šťastná. V každém případě mi tyhle medaile daly hodně motivace a pochopila jsem, že jsem na správné cestě.

Právě máte za sebou první kemp na sněhu. Jaké to bylo a jaké máte dále plány?

Druhý týden října jsem strávila v Ramsau am Dachstein, kde jsem najela první kilometry na sněhu. Užila jsem si hodně legrace a těšila jsem se z toho, že jsem konečně zpět na sněhu a na lyžích. Ráda v létě trénuji na kolečkových lyžích, ale sníh je prostě excelentní. Teď jsem v Ruhpoldingu. Ale tento týden mě čeká návštěva mé rodiny. Budu trénovat doma, kde chci dobít baterky. Pak máme v plánu letět do Sjusjøenu, abychom se připravili na první závody. Těším se na Norsko a sníh.

Do prvního závodu zbývá méně než měsíc. Jaké jsou Vaše hlavní cíle a očekávání?

Mým cílem je kvalifikovat se do týmu pro Světový pohár. Chci být lepší a lepší, zlepšovat se a dosáhnout velkých výsledků. Ve Světovém poháru bych se chtěla pokusit o konzistentní dobré výkony. Vrcholem sezóny by určitě mělo být Mistrovství světa v Oslu a Světové poháry v  Presque Isle a zvláště v Canmore.

Zdroj: Biathlonworld.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *