Home > Preview > V Norsku začíná Blinkfestivalen 2020. Tentokrát se představí „jen“ domácí špička

V Norsku začíná Blinkfestivalen 2020. Tentokrát se představí „jen“ domácí špička

I letos proběhne v Norsku tradiční Blinkfestivalen, ale v trochu netradiční podobě. Exhibičních závodů se budou účastnit jen domácí běžci a biatlonistů, kteří se neutkají v zaplněných ulicích Sandnesu, ale v místní biatlonové areně.

Na Blinkfestivalenu tradičně závodili nejlepší Norové s Francouzi, Švédy či Italy. Loni se přidali i Češi a účast měli v plánu i letos. Bezpečnostní situace ve světě to však nedovolila.

Přesto se bude na co dívat, na startu bude kompletní domácí špička v čele s Johannesem Thingnesem Bøm. Ten ale stejně jako zbytek mužského áčka neabsolvuje úvodní výjezd kopce Lysebotn, který se jezdí společně s běžci. Naopak ženy na startu budou, Tiril Eckhoffové loni patřilo jako nejlepší z norských biatlonistek 11. místo.

V sobotu se pokračuje supersprinty. Mezi ženami bude velkou favoritkou Marte Olsbuová Røiselandová, která čtyřikrát v řadě nechyběla na stupních vítězů a v letech 2017 a 2019 vyhrála. Třetí byla loni Tiril Eckhoffová.

Supersprint má rád také Vetle Christiansen. Tuhle disciplínu vyhrál v Sandnesu už třikrát, loni byl druhý za Larsem Birkelandem. Pro něj bude měření sil s dalšími biatlonisty pikantní, protože před sezónou vypadl z norské reprezentace.

Neděle bude patřit hromadným startům. Loni tu za dvojicí Švédek dojela třetí Marte Olsbuová Røiselandová. Mezi muži porazil Johannes Thingnes Bø v bitvě gigantů Martina Fourcada.

Startovní listiny

Páteční a sobotní závody odvysílá norská televize NRK a bude je možné sledovat i na webu.

Program Blinkfestivalenu 2020

Čtvrtek
11:00 – Výjezd žen na Lysebotn
12:45 – Výjezd mužů na Lysebotn

Pátek
18:35 – Kvalifikace supersprintu mužů a žen
20:20 – Supersprint žen
21:00 – Supersprint mužů

Sobota
18:10 – Střelecké duely
20:20 – Hromadný start žen
20:55 – Hromadný start mužů

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *