Home > Novinky > IBU chystá scénáře pro případ další vlny pandemie. Mohlo by se závodit na méně místech

IBU chystá scénáře pro případ další vlny pandemie. Mohlo by se závodit na méně místech

Konec minulé sezóny Světového poháru ovlivnila počínající pandemie covidu-19 a je pravděpodobné, že se nějakým způsobem dotkne i nadcházejícího ročníku. Proto Mezinárodní biatlonová unie (IBU) pracuje s různými scénáři.

Ve čtvrtek se sešel výkonný výbor IBU, aby prodiskutoval další kroky. Vedení světového biatlonu je v kontaktu s organizátory závodů a řeší s nimi mimo jiné vládní regulace nebo financování bezpečnostních opatření.

Kalendář Světového poháru zůstává nadále beze změn. „Hlavním scénářem je zatím normální program závodů. Podle aktuální situace se musíme rozhodnout, jak dál. V tuto chvíli je ve většině zemí zakázána nebo omezena účast diváků. Pak uvidíme, jestli nebude problém s cestováním do některých zemí. Je možné, že se budeme snažit minimalizovat cestování a pojedeme na méně míst,“ nastínil prezident IBU Olle Dahlin.

Výkonný výbor se shodl na tom, že se program Světového poháru bude schvalovat zvlášť po jednotlivých trimestrech. Na dalším zasedání špiček IBU se tedy bude probírat harmonogram listopadových a prosincových závodů. Kalendář však bude flexibilní a bude možné udělat dodatečné změny.

O odborná stanoviska se s výkonným výborem podělí nově vzniklá poradní skupina čtyř lékařů, kteří již monitorovali šíření nemoci covid-19 na domácí či mezinárodní úrovni.

Zdroje: IBU, SVT
Foto: Vysočina Arena (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “IBU chystá scénáře pro případ další vlny pandemie. Mohlo by se závodit na méně místech

    1. Zrušena úplně nebude, je z toho živa spousta lidí, kteří by zrušení nepřipustili (nemám teď na mysli členy týmů, ale spíš vysoký management). Maximálně se bude jezdit bez diváků nebo s omezeným počtem diváků, televize práva rády koupí a třeba i dráž než doposud. A jak bylo psáno, rozumnou variantou by bylo omezit cestování a zůstat třeba 2 týdny na jednom místě (ideálně někde, kde bude dovolen i vstup diváků, což budou asi nejvíc umožňovat severské země, kde bude současně i sníh, takže to vlastně bude dobře).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *