Home > Novinky > V Oberhofu počítají s tím, že dvojitý Světový pohár přinese ztrátu milionu eur

V Oberhofu počítají s tím, že dvojitý Světový pohár přinese ztrátu milionu eur

Petr Slavík

Dva podniky Světového poháru, které se mají v lednu konat v německém Oberhofu, by mohly přinést ztrátu až milionu eur. Informaci přinesly noviny Thüringer Allgemeine.

Místní plátek se odvolává na Hartmuta Schuberta, státního tajemníka na Ministerstvu financí a zástupce Oberhofu v Durynské vládě. Vyšší náklady vyplývají mimo jiné ze zpřísněných hygienických opatření.

„Kdybychom na žádost Mezinárodní biatlonové unie neodpověděli ano a dali přednost Ruhpoldingu, tak bychom možná v budoucnu nebyli zvažováni jako pořadatel Světového poháru,“ řekl Schubert. Hostitel Mistrovství světa v roce 2023 by podle něj vyslal katastrofální signál.

Schubert vidí problémy také ve větším počtu dní, na které bude třeba sehnat dobrovolníky, a v omezených ubytovacích kapacitách kvůli současnému konání Světového poháru v sáňkování.

Podle organizátorů se zatím prodalo okolo 17 000 lístků. Jestli se závody pojedou i za účasti diváků, to rozhodne Okresní zdravotní úřad. Podle Schuberta by mohlo být jasno v polovině listopadu. Sám ale nevidí jako reálné, že by se na závody každý den dostalo víc než 9000 diváků.

Zdroj: Thüringer Allgemeine
Foto: Střelnice v Oberhofu (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *