Home > Závody > V pátek na Blinkfestivalenu vládli Johannes Bø a Thekla Brunová-Lieová

V pátek na Blinkfestivalenu vládli Johannes Bø a Thekla Brunová-Lieová

Johannes Thingnes Bø

Páteční pokračování Blinkfestivalenu v norském Sandnesu přineslo čtyři triumfy pro domácí barvy. Měli je na svědomí Johannes Bø a Thekla Brunová-Lieová, kteří zvítězili jak ve střelecké soutěži, tak v hromadném startu.

Johannes Bø a Thekla Brunová-Lieová ovládli střelecké soutěže…

Střelecká soutěž se skládala ze čtvrtfinále, semifinále a finále. Jak mezi muži, tak mezi ženami to byla záležitost domácích.

Ženám vládla Thekla Brunová-Lieová, která ve finále odstřílela za rovných 20 sekund. Další dvě pozice zabraly nepříliš známé závodnice. Ingvild Sangeslandová ztrácela na vítězku 3,7 sekundy, Sofie Rostadová 4,2.

Pod 20 sekund se v semifinále dostaly Magdalena Gwizdońová a Marie Dorinová Habertová, ale ve finále zpomalily a bylo z toho čtvrté, resp. šesté místo.

Norší fanoušci museli ocenit, že se do finále soutěže mužů dostali bratři Bøovi a Emil Hegle Svendsen. Zatímco Svendsenovi se finálová palba nepovedla a skončil až 9., tak jeho mladší parťáci zabrali první dvě místa.

Johannes zvítězil ve skvělém čase 15,7 sekundy a Tarjei byl druhý za 17,5 sekundy. Přes 5 sekund zaostal za vítězem Fredrik Rørvik. Finále střílelo 9 Norů a také 2 Švédové. Tobias Arwidson bral dobrou čtvrtou příčku, Torstein Stenersen šestou.

Výsledky střelecké soutěže mužů
Výsledky střelecké soutěže žen

…a i hromadné starty

Hromadným startům předcházel prolog neboli kvalifikace, která měla určit finálovou dvanáctku. Prolog vyhráli Mona Brorssonová a Vetle Christiansen.

Brorssonové už hlavní závod tolik nevyšel, skončila až 9. Naopak se opět nejlépe vedlo Thekle Brunové-Lieové. Po jedné nepřesnosti na úvodní ležce už nechybovala a porazila o 8,5 sekundy Marii Dorinovou Habertovou. Ta přitom udělala čtyři chyby. Třikrát mířila mimo třetí Marte Olsbuová.

Norsko se radovalo z vítězství i ve čtvrtém dnešním klání. Johannes Bø sice na první střelbě vyrobil hned tři chyby, ale následné tři nuly mu zaručily prvenství. O 12,3 sekundy za ním přijel Emil Hegle Svendsen, který ani jednou nechyboval. Stupně vítězů uzavřel Lars Birkeland.

Vítěz kvalifikace Vetle Christiansen se musel spokojit se čtvrtou příčkou. Nejlepším biatlonistou mimo Nory byl pátý Lotyš Andrejs Rastorgujevs.

Biatlonisty a biatlonisty ještě zítra čekají v rámci Blinkfestivalenu supersprinty.

Výsledky kvalifikace žen
Výsledky kvalifikace mužů
Výsledky hromadného startu žen
Výsledky hromadného startu mužů

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencní BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *