Home > Závody > Závod do vrchu na Blinkfestivalenu vyšel L’Abée-Lundovi a Braisazové

Závod do vrchu na Blinkfestivalenu vyšel L’Abée-Lundovi a Braisazové

Justine Braisazová

Na biatlonisty a běžce na lyžích dnes čekal v norském Lysebotnu tradiční 7,5 km dlouhý výjezd kopce. Závody na kolečkových lyžích, které se konají v rámci Blinkfestivalenu, vyhráli podle očekávání běžci specialisté – Švédka Charlotte Kallaová a Nor Hans Christer Holund. Na zajímavé výsledky ale dosáhli i biatlonisté.

Výborně zajel hlavně Henrik L’Abée-Lund, který skončil čtvrtý. Na vítězného Holunda ale ztratil dvě minuty. Výrazně zaostávali i druhý Simen Hegstad Krüger a třetí Matti Heikkinen.

Druhým nejlepším biatlonistou byl Jean-Guillaume Béatrix na 10. příčce, když zdolal například vítěze letošní Tour de Ski Sergeje Usťugova. Pomyslné biatlonové stupně vítězů uzavřel další z Francouzů Quentin Fillon Maillet. Těsně za ním dojeli Andrejs Rastorgujevs a Simon Fourcade. Míň se vedlo 28. Emilu Heglemu Svendsenovi a 53. Johannesu Bøovi.

Biatlonistky se tak vysoko v pořadí neprokousaly. Mohla za to možná i trochu větší konkurence, vždyť stupně vítězů obsadilo hvězdné trio Charlotte Kallaová, Heidi Wengová a Marit Bjørgenová. Nejvýš se tak dostala 12. Justine Braisazová. Mladá Francouzka přijela na kopec o více než čtyři minuty za vítězkou.

Jen 13 sekund za Braisazovou zaostala Polka Monika Hojniszová. Na 15. příčce závod dokončila největší biatlonová hvězda na startu Marie Dorinová Habertová. Do třetí desítky se pak vešly Švédka Brorssonová, Lotyška Bendikaová a Finka Laukkanenová.

Zítra biatlonisté a biatlonistky v Norsku absolvují hromadné starty a také střeleckou soutěž.

Výsledky závodu mužů
Výsledky závodu žen

Foto: Justine Braisazová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *