Home > Preview > V Pokljuce začíná IBU Junior Cup 2019/2020

V Pokljuce začíná IBU Junior Cup 2019/2020

Mikuláš Karlík a Jakub Kocián

Ve slovinské Pokljuce odstartuje ve čtvrtek pátý ročník IBU Junior Cupu, tedy série závodů pro mladé biatlonisty.

Juniorský seriál má letos pět zastávek. Z Pokljuky se biatlonisté přímo přesunou do italského Martella. Na přelomu ledna a února je čeká vrchol sezóny v podobě Mistrovství světa juniorů ve švýcarském Lenzerheide. V březnu IBU Junior Cup pokračuje v německém Arberu a na závěr sezóny přijde Mistrovství Evropy v rakouském Hochfilzenu.

Jednou z nejzásadnějších novinek je, že juniorky budou jezdit štafetu na světovém šampionátu ve čtyřech jako junioři, dříve se jezdily ve třech. Stejně jako loni dostanou nejúspěšnější junior a juniorka z mistrovství světa příležitost závodit na závěrečném podniku Světového poháru.

Do jednotlivých závodů mohou týmy nasadit 5 biatlonistů. Další 2 závodníky mohou postavit týmy, které se umístily v Poháru národů SP, IC nebo IJC do 10. místa. To se týká i českého týmu, který tak může postavit 7 juniorů a 7 juniorů.

Loňský ročník opanovali Němci Tim Grotian a Hanna Kebingerová. Z Čechů se nejvíc vedlo desátému Mikuláši Karlíkovi a dvaatřicáté Petře Suché.

Favorité se hledají těžko, protože řada juniorů už dostane šanci mezi dospělými. Nejzářnějším příkladem je teprve 20letá Elvira Öbergová, která pomohla švédské štafetě v Östersundu ke třetí příčce. A dá se předpokládat, že i v nadcházející sezóně objevíme nové hvězdy světového biatlonu.

Foto: Mikuláš Karlík a Jakub Kocián (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *