Home > Novinky > V Rusku vybrali 13 mužů a 12 žen pro úvodní závody

V Rusku vybrali 13 mužů a 12 žen pro úvodní závody

Anton Šipulin

Do norského Beitostølenu míří 25členná ruská reprezentace. Z tohoto výběru, ve kterém chybí některá zajímavá jména, vzejdou účastníci úvodních závodů Světového poháru.

Bez Virolajnenové

K určení 12 žen pomohly i kontrolní závody v Ťumeni. Velmi vyrovnaný páteční sprint vyhrála Anastasija Zagorujková před Tatjanou Akimovovou a Jekatěrinou Glazyrinovou. Sobotní hromadný start pak měl úplně jiné obsazení pódia. Vyhrála Jekatěrina Šumilovová, druhá dojela Anna Nikulinová a třetí Galina Nečkasovová.

Závody příliš nevyšly triu Olga Podčufarovová, Světlana Slepcovová a Uljana Kajševová. Tyto tři závodnice byly ale pro závěrečné soustředění v Norsku vybrány na základě rozhodnutí trenérů. Tolik štěstí už neměla například ze Světového poháru dobře známá Darja Virolajnenová.

Jisté trio pro Östersund

V kategorii mužů mají Rusové pro Světový pohár vyšší kvóty než u žen, proto do Norska míří 13 biatlonistů. Ve výběru nechybí největší hvězdy v čele s Antonem Šipulinem, který má start v úvodních závodech Světového poháru jistý. Podobně na tom jsou i Anton Babikov a Jevgenij Garaničev.

Marně hledáme v ruské sestavě Timofeje Lapšina, který včera ve Vuokatti ovládl kontrolní závod finské reprezentace. Mezi ženami zdolala Mari Laukkanenová 7x chybující Kaisu Mäkäräinenovou.

Složení ruské reprezentace

Ženy: Tatjana Akimovová, Anna Nikulinová, Irina Usluginová, Jekatěrina Glazyrinová, Jekatěrina Šumilovová, Viktorija Slivková, Anastasija Zagorujková, Galina Nečkasovová, Olga Šesterikovová, Olga Podčufarovová, Světlana Slepcovová, Uljana Kajševová

Muži: Anton Šipulin, Jevgenij Garaničev, Anton Babikov, Alexej Volkov, Dmitrij Malyško, Maxim Cvetkov, Alexej Slepov, Petr Paščenko, Matvej Jelisejev, Eduard Latypov, Jurij Šopin, Semjon Sučilov, Timur Machambetov

Zdroj: biathlonrus.com
Foto: Anton Šipulin (© Wikijunkie/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *