Home > Závody > Druhý den se v Sjusjøenu dařilo Ukrajinkám a Francouzům

Druhý den se v Sjusjøenu dařilo Ukrajinkám a Francouzům

Simon Fourcade

Vítěz včerejšího sprintu Martin Fourcade se dnes ve Sjusjøenu nepostavil na start hromadného startu, přesto zůstalo jeho příjmení na první pozici. Vyhrál totiž Simon Fourcade. Ženám jasně vládla Julija Džimová.

Double Ukrajinek

Julija Džimová si jela svůj závod. Na úvodních třech položkách ani jednou nechybovala, jediný terč minula při poslední zastávce. I tak udržela vedení o 18,5 sekund před krajankou Olenou Pidhrušnou. Ta byla dokonce bezchybná. Takový počin už se povedl jen mladičké Norce Karoline Erdalové, jež brala vynikající čtvrté místo.

Řada favoritek chybovala. Vítězka sprintu Justine Braisazová musela na tři trestná kola, ale i tak pohodlně uhájila třetí příčku. Dvě chyby udělala čtvrtá Anaïs Bescondová, dokonce šestkrát mířila vedle pátá Tiril Eckhoffová.

 

Francouzi drtí Nory

Bezchybná střelba dovedla v hromadném startu mužů k výhře Simona Fourcada. Stíhal ho jednou nepřesný parťák Simon Desthieux, ale scházely mu tři sekundy. Bezchybný byl rovněž Bulhar Krasimir Anev, který v nabité konkurenci bere pěknou třetí pozici.

Pomyslný duel Francie a Norska dopadl jasně lépe pro prvně jmenované. Potvrdili to čtvrtý Fabien Claude, pátý Jean-Guillaume Béatrix a šestý Quentin Fillon Maillet.

Nejlepším z Norů byl 7. Lars Birkeland. Čtyři chyby nepustily příliš vysoko 10. Oleho Einara Bjørndalena. Ještě o dvě trestná kola více nasbíral 11. Johannes Thingnes Bø.

 

Foto: Simon Fourcade (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *