Home > Novinky > Ve Francii vrcholí boj o poslední volná místa pro Světový pohár v Pokljuce

Ve Francii vrcholí boj o poslední volná místa pro Světový pohár v Pokljuce

Simon Fourcade

Francouzské biatlonistky a biatlonisty na konci týdne čeká souboj o nominaci do úvodních závodů letošní sezóny. Zbývá obsadit poslední čtyři volná místa.

Původně měli francouzští trenéři v plánu rozhodnout o konečné nominaci během závodů Švýcarského mistrovství v Lenzerheide. Mistrovství Švýcarska však bylo pro nedostatek sněhu zrušeno. Přítomné týmy, které se chtěly závodů zúčastnit, se tak musely zařídit jinak.

Francouzi se společně s Ukrajinci, Poláky a Švýcary rozhodli, že se biatlonisté utkají ve sprintu na zkrácené trati 1,6 km, která je podle slov Freda Jeana, trenéra francouzských žen, ve velmi dobrém stavu. Výsledky sprintů budou klíčové pro francouzskou nominaci do úvodních kol Světového poháru.

Francouzští muži stejně jako ženy mohou díky výsledkům z loňského roku nasadit do každého závodu šest biatlonistů. Mezi muži má pochopitelně jisté místo vládce posledních sedmi sezón Martin Fourcade.

O nominaci se nemuseli obávat ani Quentin Fillon Maillet a Simon Desthieux, který loni zažil zatím svou nejlepší sezónu. Tato trojice již po nějaký čas tvoří „pevné jádro“ francouzského áčka. V Pokljuce je zcela jistě doplní také Antonin Guigonnat a Émilien Jacquelin, kteří svými výkony příjemně překvapili v minulé sezóně. Boj o poslední volné místo se tak bude týkat Simona Fourcada a Fabiena Clauda.

Mezi ženami je situace jiná. Účast v úvodu Světového poháru si zatím zajistily tři biatlonistky: Anaïs Bescondová, Anaïs Chevalierová a Justine Braisazová. V nejistotě tak do sprintů budou nastupovat Enora Latuillièreová, Célia Aymonierová, Julia Simonová a Chloé Chevalierová. Jedna z těchto čtyř závodnic se pak alespoň pro začátek sezóny bude muset spokojit se závody v IBU Cupu.

Zdroj: Nordicmag
Foto: Simon Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *