Home > Závody > Ve Sjusjøenu byl nejlepší Schempp. Výborně zajel i Slovák Otčenáš

Ve Sjusjøenu byl nejlepší Schempp. Výborně zajel i Slovák Otčenáš

Simon Schempp

Simon Schempp

Foto: Simon Schempp (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Sprint mužů ve Sjusjøenu byl plný chyb. Tři udělal Martin Fourcade, a tak skončil až čtvrtý. Na vítězství dosáhl Simon Schempp.

Nikdo bezchybný

Do závodu se vydalo 119 závodníků, z nichž ani jeden neodstřílel bezchybně. Nuly ještě celkem padaly vleže, kde se suverénního 20sekundového vedení ujal Tarjei Bø. Za ním se překvapivě držel velmi rychlý Slovák Martin Otčenáš. Martin Fourcade se s jednou chybou zařadil až na 13. místo.

Druhá střelba nabídla hromadu nepřesností. Pouze jednu chybu udělali dva Simonové, Schempp a Fourcade. Němec měl však díky lepšímu běhu náskok 13,5 sekundy. To za Francouzem byl jen o sekundu Tarjei Bø.

Schempp uhájil náskok

Schempp si pohodlně uhlídal v posledním okruhu vítězství. Simona Fourcada podle očekávání předjel Tarjei Bø a moc nechybělo, aby ho jeho bratr Martin připravil i o třetí příčku. Největšímu favoritovi zhatily lepší výsledek tři minely.

Pro velmi solidní pátou pozici si dojel Benedikt Doll. Na rozdíl od většiny závodníků dal stojku za nula Johannes Bø, ale se třemi chybami z ležky nemohl myslet výš než na 6. místo. Důvod k radost mají Slováci. Martin Otčenáš se oproti první položce sice mírně propadl, 7. příčka je pro něj však po výborných letních výkonech dalším potvrzením dobré formy.

Najdou se i biatlonisté, kteří dnes slavit určitě nebudou. Třeba 23. Birnbacher, 28. Peiffer, 33. Lesser, 41. Fillon Maillet či 70. Böhm.

Zítra se pokračuje hromadnými starty.

Výsledky sprintu mužů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *