Home > Závody > Moravec ovládl test v Idre! Potěšili i Šlesingr a Charvátová

Moravec ovládl test v Idre! Potěšili i Šlesingr a Charvátová

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Famózním způsobem vstoupil do sezóny český reprezentant Ondřej Moravec. Ve švédském Idre suverénním způsobem vyhrál sprint. V testovacím závodě uspěli i třetí Michal Šlesingr či čtvrtá Lucie Charvátová.

Moravec bezkonkurenční!

Ondřej Moravec versus Jakov Fak, tak to vypadlo ve sprintu mužů. Oba dva zastříleli čistě, a tak musel rozhodnout běh. A v tom byl lepší český biatlonista! Slovince porazil dokonce o 24 sekund. Dobře běžel i Michal Šlesingr, jenž s jednou chybou skončil třetí.

Na čtvrté  pozici dojel nejlepší z Francouzů Baptiste Jouty. Mononukleózu zdá se úspěšně zdolal pátý Slovinec Klemen Bauer. Do první desítky se z českého týmu vešli ještě 8. Jaroslav Soukup (2 chyby) a 10. Michal Krčmář (3 chyb).

Super rychlá Charvátová

Čtyři nejlepší v devítí sekundách, tak napínavý byl sprint žen. V souboji jednou chybujících zvítězila Anais Chevalierová z Francie o čtyři vteřiny před Japonkou Fujuko Tačizakiovou. Třetí místo patřilo bezchybné slovinské matadorce Teje Gregorinové.

A konečně, vynikající čtvrtou příčku obsadila Lucie Charvátová! Bývalá běžkyně na lyžích opět ukázala, kde je její přednost a odmazala na trati tři chyby ze střelnice. Stejný střelecký výkon zaznamenala i Gabriela Soukalová. Té se také dobře vedlo na trati, na páté pozici ztratila na vítězku 17 sekund. V TOP10 se dále nacházely 7. Eva Puskarčíková (2 chyby) a 9. Veronika Vítková (4 chyby).

Výsledky dnešního sprintu

Posted by Český biatlon on 21. listopad 2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *