Home > Závody > Ve Slovinsku vládli Fak, Gregorinová a biatlonisté s českým pasem

Ve Slovinsku vládli Fak, Gregorinová a biatlonisté s českým pasem

Vašek Červenka a Alex Císař

Úspěchy Jakova Faka a Teji Gregorinové na Mistrovství Slovinska už se stávají tradicí. Stejně tak jako suverenita česko-slovinského biatlonisty Alexe Císaře v mládežnických kategoriích. O víkendu v Pokljuce se k němu navíc přidal další biatlonista s českým pasem Vašek Červenka.

Fak (skoro) bezchybný

Jakov Fak se na olympijskou sezónu připravuje s ukrajinskými ženami pod taktovkou Uroše Velepce. A zatím se zdá, že mu to svědčí. A taky že se ho narozdíl od minulých let drží zdraví.

Na slovinském šampionátu nejprve exceloval ve sprintu, kde s 10 trefami nemohl mít soupeře. Druhého Mihu Dovžana porazil o více než minutu. Třetí skončil mladík Mitja Drinovec a Klemena Bauera poslaly čtyři chyby až pod stupně vítězů.

V hromadném startu minul Fak terč až na poslední střelbě. To už měl ale obří náskok, který se v cíli zastavil na minutě a půl. Druhý v cíli byl možná trochu překvapivě Japonec Mikito Tačizaki, když na cílové pásce zdolal svého krajan Kosukeho Ozakiho. Bauer byl opět čtvrtý.

Gregorinová bez soupeřek

U žen byl stejný scénář jako u mužů. Teja Gregorinová nechce ani v 37 letech přepustit pozici slovinské jedničky, což na tratích v Pokljuce jasně ukázala.

Ve sprintu udělala Gregorinová jednu chybu a druhá Japonka Sari Furujová za ní se stejnou střeleckou bilancí zaostala o minutu a 15 sekund. Boj o druhé místo těsně prohrála mladičká Polona Klemenčičová, která střílela čistě.

Ještě výraznější náskok minuty a 52 sekund dělil vítěznou Gregorinovou od druhé Fujuku Tačizakiové v hromadném startu. Slovinska musela na dvě trestná kola, zatímco Japonka na tři. Jen jednou chybovala třetí Furujová.

Císař dvakrát před Červenkou

Dorostenecká kategorie byla záležitostí dvou majitelů českých pasů. Alex Císař ve slovinských službách i Vašek Červenka v barvách USA zastříleli ve sprintu bezchybně a mohli si to na trati rozdat o vítězství. V cíli nakonec hovořilo 13 sekund pro Císaře.

I v hromadném startu stříleli oba totožně – s dvěma trestnými koly. A opět se radoval Císař, byť zvítězil o pouhé tři desetiny. Červenkovi se tak narozdíl od Mistrovství České republiky v Letohradu nepodařilo zvítězit.

Výsledky sprintů
Výsledky závodů s hromadným startem

Foto: Vašek Červenka a Alex Císař (Autor: Radek Císař)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *