Home > Závody > Bescondová je mistryní Francie v biatlonu i v běhu na lyžích

Bescondová je mistryní Francie v biatlonu i v běhu na lyžích

Anais Bescondová

Bez Martina Fourcade či Marie Dorinové Habertové se o víkendu v Arçonu jelo Mistrovství Francie. Jak v sobotním sprintu, tak v nedělním běžeckém závodě byla nejlepší Anaïs Bescondová. Mezi muži se vedlo Quentinu Fillonu Mailletovi a Simonu Desthieuxovi.

Sprinty pro Bescondovou a Fillona Mailleta

V obou sobotních sprintech se většina biatlonistů i biatlonistek vyhnula trestnému kolu. Po vzoru štafet se totiž mohlo dobíjet. S trestným okruhem se nešlo dostat výš než na 10. místo, jak to dokázali jednou kroužící Célia Aymonierová a dvakrát kroužící Antonin Guigonnat.

Při neúčasti Marie Dorinové Habertové a Anaïs Chevalierové vítězství dosáhla ve sprintu Anaïs Bescondová. O 20,5 sekundy pomalejší byla Justine Braisazová. Třetí skončila se ztrátou 32,2 sekundy Lou Jeanmonnotová.

Mezi muži to byl velký souboj Quentina Fillona Mailleta a Simona Desthieuxe. Nakonec se radoval Fillon Maillet, když zvítězil o 6 sekund. Už s větším odstupem 27 sekund dojel třetí Simon Fourcade. Na medaili těsně nedosáhl Jean-Guillaume Béatrix.

Výsledky sprintu žen
Výsledky sprintu mužů

Bescondová překvapila běžkyně

V Arçonu se závodilo už v pátek. Běžci na lyžích absolvovali sprinty, do kterých však biatlonisté nezasáhli. Nedělní hromadné starty na 11 a 5,5 kilometru už si ale ujít nenechali.

Francouzské běžkyně zaskočila Anaïs Bescondová, která porazila druhou Delphine Claudelovou o 16,1 sekundy a získala tak opět zlato. Druhou nejlepší biatlonistkou byla 7. Justine Braisazová se ztrátou skoro půl minuty. Na 9. příčce skončila Myrtille Bègueová.

Hromadný start mužů vyhrál zkušený běžec na lyžích Maurice Manificat. Nejlepší biatlonisté Simon Desthieux a Quentin Fillon Maillet si to znovu rozdali v přímé bitvě o čtvrté místo. Tentokrát vyhrál Desthieux, který za vítězem zaostal o 23,3 sekundy. Na 12. příčce dojel Fabien Claude.

Výsledky běhu žen na 5,5 km
Výsledky běhu mužů na 11 km

Foto: Anais Bescondová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

2 thoughts on “Bescondová je mistryní Francie v biatlonu i v běhu na lyžích

  1. Také jsem se divil, kolik nul padlo. Vysvětlení je ale jednoduché, střílelo se jako při štafetách; na každou položku 3 rezervní náboje

    1. Díky za upozornění, je to logičtější vysvětlení než že tam mají nějakou zázračnou střelnici. 😀 A nedostatek byl i v posloupnosti závodů, ale už je snad vše, jak má být.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *