Home > Novinky > Ve středu začíná Mistrovství Evropy v Ťumeni. Odvysílá ho ČT sport

Ve středu začíná Mistrovství Evropy v Ťumeni. Odvysílá ho ČT sport

Ťumeň

Ťumeň

Foto: Stadion v Ťumeni (© eurobiathlon.csp72.ru)

Mělo by to být nejlepší Mistrovství Evropy v historii, slibují Rusové. O kontinentální tituly se začne bojovat už ve středu v sibiřském Ťumeni. I za účasti Jaroslava Soukupa či Jitky Landové.

Supermoderní aréna „Zhemchuzhina Sibiri“ (Perla Sibiře) bude hostit v pořadí 23. evropský šampionát. Ten první se jel v roce 1994 ve finském Kontiolahti. Jedná se o otevřené mistrovství, takže můžou startovat i závodníci mimo Evropu.

Týden před začátkem akce hlásili pořadatelé 10 000 prodaných vstupenek, což představuje asi třetinu kapacity. Velký divácký zájem odpovídá tomu, jak kvalitní závodníci se v Rusku představí. Mezi muži by neměli chybět Jevgenij Garaničev, Alexander Os, Daniel Mesotitsch, Krasimir Anev či Jaroslav Soukup. V kategorii žen jsou přihlášena jména jako Světlana Slepcovová, Miriam Gössnerová, Maren Hammerschmidtová, Naděžda Skardinová nebo Jitka Landová.

V české nominaci figurují kromě dvou zmíněných Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Adam Václavík, Ludmila Horká, Jessica Jislová a Barbora Tomešová. Kompletní seznam účastníků je k dispozici na webu šampionátu.

Dobrou zprávou je, že kompletní program šampionátu pokryjí ČT sport a Eurosport. Poprvé tomu tak bude ve středu v 11:00, kdy se jede závod smíšených dvojic.

Mistrovství Evropy Ťumeň
Datum Čas Disciplína
Středa 24. 2. 11:00 Smíšené dvojice
Středa 24. 2. 14:00 Smíšená štafeta
Čtvrtek 25. 2. 11:00 Sprint žen
Čtvrtek 25. 2. 14:00 Sprint mužů
Sobota 27. 2. 11:00 Stíhací závod žen
Sobota 27. 2. 14:00 Stíhací závod mužů
Neděle 28. 2. 11:00 Hromadný start žen
Neděle 28. 2. 14:00 Hromadný start mužů

5 thoughts on “Ve středu začíná Mistrovství Evropy v Ťumeni. Odvysílá ho ČT sport

  1. Hezký den, nominace Ludmily Horké je pro mě trošku překvapením. V hodnocení IBU Cupu je na tom z našich děvčat nejhůře (průběžně až 51.). Ale přeju jí to a držím palce!!

  2. Proč chybí Kristýna Černá?? Je rozhodně daleko lepší než Ludmila Horká!! Kdo za to nese zodpovědnost (a jakou?)? Ať odpoví!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *