Home > Novinky > Veronika Vítková vynechá zbývající závody v letošním roce

Veronika Vítková vynechá zbývající závody v letošním roce

Veroniku Vítkovou už v tomto roce na tratích neuvidíme. Česká reprezentantka bude po dohodě s trenéry sbírat síly doma a do Světového poháru se pokusí vrátit po Novém roce.

Veronika Vítková kvůli zdravotním problémům nemohla v přípravě naplno trénovat a nyní musela kvůli vyčerpání vzdát vytrvalostní závod v Östersundu. „Je lepší, když si odpočine, než aby končila závody jako ve čtvrtek. Měl jsem o ní obavy, byla hodně unavená. Bude lepší, když pojede domů, odpočine si a začne trénovat po Vánocích. A pak může být připravená v lednu,“ řekl webu Českého biatlonu trenér žen Egil Gjelland.

Česká reprezentantka věří, že jí tréninkové volno pomůže. „Pauza mi určitě pomůže i po psychické stránce, i když nemůžu říct, že bych na tom byla psychicky špatně. Bavím se každým tréninkem, těším se na závody. Ale je strašně ubíjející, když pak vyrazím do závodu, po pár stech metrech mi dojde a vím, že to nejsem já. Nedokážu se nikoho chytit. I po nedojetém závodě jsem byla vyřízená, jako bych jela nevím kolik kilometrů. Srazilo mě to fyzicky tak, že se z toho už druhý den sbírám.“

Trenéři momentálně řeší, zda a kdo Vítkovou nahradí. V Hochfilzenu se totiž jede štafeta a je třeba mít připravenou náhradnici.

Problémy řešily i jiné týmy. Slovenka Paulína Fialková si na tréninku zranila koleno a předčasně odcestovala domů. Itala Giuseppeho Montella zase poslalo domů zraněné rameno.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

5 thoughts on “Veronika Vítková vynechá zbývající závody v letošním roce

  1. Ano, snad bude po Vánocích fit. Jsem zvědavý, koho trenéři povolají jako náhradu. Jurčová je zatím na začátku sezóny hodně pomalá a Horká se pro změnu trápí už několik let na střelnici. Třeba zkusí nějakou nadějnou juniorku.

    1. Tipoval bych to na Voborníkovou :-), když mohly už v 19 začínat ve Světovém poháru Dahlmeier či Soukalová nebo dokonce právě Vítková už v 17 (je naše jediná dorostenecká mistryně světa v zimním biatlonu; není div, že její zdraví toho má po prodělané meningitidě a 15 letech vrcholového sportu už dost)… Věčná škoda, že to předloni “zabalila” Simona Maříková, která ještě v únoru 2017 měla na MS juniorek lepší výsledky než Markéta Davidová 🙁

      1. Ano, je to škoda, ale vrcholový sport určitě není pro každého. Chápu, že měla třeba jiné priority. Na Voborníkovou bych byl zvědav, konec loňské sezóny měla skvělý, ale v Sjusjoenu se neobjevila.

        1. Maříková údajně uvedla nespecifikované zdravotní důvody. Těžko říct o co šlo. Vypadalo to, že se možná i vrátí… ale aspoň kolem toho nehrála divadýlko jako Koukalová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *