Home > Závody > Vítězí i po konci kariéry. Kaisa Mäkäräinenová získala na finském šampionátu zlatý hattrick

Vítězí i po konci kariéry. Kaisa Mäkäräinenová získala na finském šampionátu zlatý hattrick

V Kontiolahti se minulý týden uskutečnil finský šampionát v letním biatlon a zúčastnila se ho i Kaisa Mäkäräinenová, která v březnu ukončila kariéru. Ani v jednom ze tří krosových závodů nenašla přemožitelku.

Mäkäräinenová bez konkurence

V páteční štafetě musely Kaise Mäkäräinenové pomoct kolegyně z Kontiolahti Johanna Pykäläinenová a Rieke De Mäyer, se kterými zvítězila o více než dvě a půl minuty před druhým týmem Kontiolahti.

Druhé zlato přidala Mäkäräinenová (1+1) v sobotním sprintu, když stříbrnou Venlu Lehtonenovou (2+1) porazila s velkým náskokem 53,5 sekundy. Bronz brala Suvi Minkkinenová (1+1).

Ve vytrvalostním závodě byla za Mäkäräinenovou o minutu druhá původem Běloruska Nastassia Kinnunenová (obě 0+1+0+1). Třetí skončila s odstupem dvou a půl minuty Belgičanka De Mäyerová (1+1+2+1).

„Bylo příjemné vystoupit na chvíli z komfortní zóny. Příští týden se ale vracím ke koučování,“ napsala Mäkäräinenová na svém Instagramu.

Raanta dvakrát zlatý

Štafetu mužů vyhrál překvapivě tým ze Saloistenu ve složení Aapo Erkkilä, Elias Erkkilä a Lauri Peltoniemi. O 23 sekund později dorazili do cíle favorité z Tuusuly, za kterou mocně finišoval Jaakko Raanta.

Právě Raanta (1+1) vyhrál sobotní sprint o 21 sekund před Terem Seppäläm (1+2). O bronzovou medaili rozšířil svou sbírku Aapo Erkkilä (2+2).

Raanta (1+0+2+1) přidal druhé zlato v nedělním vytrvalostním závodě. Tentokrát zvítězil o 55 sekund před Heikkim Laitinenem (1+2+0+2). Třetí skončil Matti Hakala (1+1+1+1).

Výsledky štafet
Výsledky sprintů
Výsledky vytrvalostních závodů

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Vítězí i po konci kariéry. Kaisa Mäkäräinenová získala na finském šampionátu zlatý hattrick

  1. Čtu tady tohle (viz následná citace) a nerozumím… Cituji:
    Štafetu mužů vyhrál překvapivě tým ze Saloistenu ve složení Aapo Erkkilä, Elias Erkkilä a Lauri Peltoniemi. O 23 sekund později dorazili do cíle favorité z Tuusuly, za kterou mocně finišoval Jaakko Ranta.
    Právě Ranta (1+1) vyhrál sobotní sprint o 21 sekund před Terem Seppäläm (1+2). O bronzovou medaili rozšířil svou sbírku Aapo Erkkilä (2+2).
    Raanta (1+0+2+1) přidal TŘETÍ zlato v nedělním vytrvalostním závodě. Tentokrát zvítězil o 55 sekund před Heikkim Laitinenem (1+2+0+2). Třetí skončil Matti Hakala (1+1+1+1).
    Jenže podle tohoto textu to vypadá, že Ranta (nebo Raanta?) vyhrál zlaté DVĚ. Tak jak to je??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *