Home > Závody > Vítěznou tečku za sezónou udělali v Jablonci Koukalová se Šlesingrem

Vítěznou tečku za sezónou udělali v Jablonci Koukalová se Šlesingrem

Gabriela Koukalová

Čeští biatlonisté se rozloučili se sezónou tradičně v Jablonci nad Nisou. Exhibiční supersprinty pod hlavičkou Mistrovství České republiky ovládli Gabriela Koukalová a Michal Šlesingr.

Před zraky zhruba dvou tisíc fanoušků se jely nejprve kvalifikační závody. Muže pak čekalo ještě semifinále, které určilo finálovou osmičku. To 10 žen jelo rovnou finálovou jízdu. Finále se skládalo z pěti okruhů o délce 800 metrů a čtyř střeleckých zastávek. Pokud na nich biatlonisté nedokázali ani s dobíjením sestřelit všechny terče, tak museli strávit 10 sekund v trestném boxu.

To ale nebyl případ Gabriely Koukalové. Jediné dobíjení si nechala na poslední střelbu a užívala si suverénní jízdu za vítězstvím. Už předtím potěšila malé fanoušky, kterým po vzoru Martina Fourcada rozdávala medaile, startovní čísla a autogramy. Druhá skončila Jessica Jislová a napínavý souboj o bronz vyhrála Eva Puskarčíková před Leou Johanidesovou.

Supersprint mužů se rozhodoval až v posledním okruhu, kde našel Michal Šlesingr víc sil než Ondřej Moravec. Oba pak měli velký náskok skoro 40 sekund na třetího Michala Krčmáře. Ten naopak jen těsně zdolal talentovaného Ondřeje Hoška.

Výsledky závodu

Zdroje: ČT sport, ČTK, biatlon.cz
Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *