V Antholzi biatlonisté poměřili síly naposledy před olympijskými hrami. Někdo si ještě stihl pozvednout sebevědomí, jiní zase mají po svých nepovedených výkonech o čem přemýšlet a rozhodně ještě mají na čem pracovat.
Vítězové
Justine Braisazová-Bouchetová
Po dvou letech se v Antholzi individuálního triumfu dočkala Justine Braisazová-Bouchetová. Není žádným tajemstvím, že její doménou je především rychlý běh, ve střelbě naopak ne zřídka kdy tápe. Proto je poněkud překvapivé, že podruhé v kariéře ovládla vytrvalostní závod, ve kterém minula jen jednou ránou. Stupně vítězek obsadila i společně s francouzskou štafetou, ve které na obou položkách statečně odvrátila trestné kolo. Pro květiny si Braisazová-Bouchetová šla i po pátém místě v hromadném startu. Po nevýrazném úvodu sezóny je teď právě ona francouzskou jedničkou a ve Světovém poháru jí již patří sedmá pozice.
Johannes Bø
Vládce biatlonu v posledních třech letech se pomalu, ale jistě vrací. V Antholzi jsme poprvé v tomto ročníku měli možnost sledovat, jak Johannes Bø ostatním ujíždí a se svými soupeři si na trati pohrává. I samotného Bøho těší, že poslední víkend před olympiádou se předvedl v zatím nejlepší formě. Ve štafetě zajel bezchybně a dostal svůj tým do více než minutového náskoku. V obou individuálních závodech mu pak stačilo minout o jeden terč méně a mohl slavit i tam. I tak ale druhé a čtvrté místo jsou výsledky, které J. Bø po dosavadním průběhu olympijského ročníku bere všemi deseti.
Dorothea Wiererová
Dorothea Wiererová opět ukázala, že jí domácí tratě v Antholzi a vysoká nadmořská výška svědčí. Vedle Justine Braisazové-Bouchetové brala i ona ve všech třech závodech umístění v elitní pětce. V individuálu byla vinou jedné nepovedené položky pátá, čtvrté místo bylo pro italskou štafetu malým vítězstvím. Již čtvrtou výhru na domácí půdě pak slavila v nedělním hromadném startu. Tam vynikla svou rychlostí. A to nejen na střelnici, ale i na trati. I po dvou omylech na ležkách tak nebyla její ztráta nikterak závratná. Na stojkách to pak zase byla stará dobrá Wiererová. V závěrečném kole si poradila s Chevalierovou-Bouchetovou, Alimbekavovou nechala za zády a do cíle dojížděla s rukama nad hlavou. Byla tato vítězná jízda jejím posledním představením na domácí půdě?
Alina Stremusová
V Antholzi jsme byli svědky několika vylepšených osobáků a premiérových účastí v závodě s hromadným startem. Nejlépe z těchto debutantů vyšla právě Alina Stremusová. Ruska reprezentující Moldavsko si v Itálii posouvala hranici kariérního maxima hned dvakrát. Nejprve jí v individuálu patřila i přes tři trestné minuty 14. příčka. Stremusová totiž nezahálela ani na trati, kde byla rovněž 14. nejrychlejší. Po tomto výkonu následoval premiérový start v závodě pro třicet nejlepších biatlonistek. A ani mezi nimi se rozhodně neztratila. Se dvěma omyly proháněla nejlepší a poprvé v kariéře pronikla do elitní desítky, skončila devátá.
Paulína Fialková
Po dlouhém trápení se konečně štěstí usmálo i na Paulínu Fialkovou. Ta se po svém výkonu z vytrvalostního závodu konečně po dvou letech dočkala vstupenky do hromadného startu. P. Fialková, která v této sezóně obsadila třeba i 100. či 90. místo, tak prožila zatím suverénně nejvydařenější víkend v sezóně. Ještě před třemi lety by asi 16. a 11. místo nebylo nic, co by tato Slovenka nějak významně oslavovala. Za současné situace to však pro ni je velký pokrok a dodává to naději, že se snad i pro ni blýská na lepší časy.
Poražení
Lisa Vittozziová
Střelecká mizérie Lisy Vittozziové jako by nebrala konce. V Antholzi přišel pro domácí Italku na střelnici naprostý zmar. V individuálu minula hned 12krát, na první ležce za sebou nechala pět černých terčů. Čtyři minula, jednu ránu vůbec nevypálila, za což přišla penalizace a 93. místo. Vittozziovou tak může těšit, že jejímu vůbec nejhoršímu výsledku ve Světovém poháru nebyli svědci italští fanoušci na tribuně. Střelba pak Vittozziovou usadila na poslední příčce v hromadném startu. Na první položce opět nesestřelila jediný terč, v průběhu závodu tak přidala další 4 chyby. Na ležce v této sezóně střílí s pouhou 61% úspěšností.
Quentin Fillon Maillet
Dvacáté a osmé místo jistě nejsou žádnou tragédií, nastřádat však pět chyb ve vytrvalostním závodě a dalších šest v hromadném startu, to je hluboko pod úroveň současného lídra Světového poháru Quentina Fillona Mailleta. Fillon Maillet přitom jinak patří k těm nejpřesnějším střelcům na okruhu a to především na stojce, kde letos střílí dokonce s 90% úspěšností. Francouz tak musel zachraňovat své výsledky rychlým během. Na vytoužené medailové pozice to ale i tak zdaleka nestačilo. Může ho alespoň těšit, že při neúčasti Sebastiana Samuelssona a odjezdu Emiliena Jacquelina po individuálu i tak navýšil svůj náskok ve vedení. I když by si asi za dané situace představoval, že ten rozdíl bude markantnější.
Filip Andersen
Své norské pověsti v Antholzi nedostál Filip Andersen, pro kterého italská premiéra nedopadla vůbec dobře. Že vytrvalostní závod nebude zrovna jeho silnou stránkou, naznačil už úvodní individuál v Östersundu, kde dojel 31. O den později však na sebe výrazně upozornil devátým místem, které i přes pád vybojoval ve sprintu. Tentokrát se mu ale nepovedl ani jeden ze závodů, do kterých nastoupil. Ve vytrvalostním závodě mířil pětkrát mimo, 56. příčka pak znamenala nejhorší umístění této sezóny. Jen díky velké neúčasti biatlonistů, kteří jsou ve Světovém poháru před ním, dostal pozvánku do hromadného startu. Ten však také zazdil. Chyboval dokonce osmkrát a dojel 27. Oproti ostatním Norům se tak po soustředění v Lavazè nepředvedl ve zrovna skvostné formě.
Denise Herrmannová
Kvůli přípravě na nadcházející olympiádu vynechala část závodů v Antholzi Denise Herrmannová. Němka nenastoupila ve vytrvalostním závodě ani ve štafetě, naskočila tak pouze do hromadného startu. Sama si průběh přípravy pochvalovala a do hromadného startu šla plná sil a připravena zabojovat po delší době o přední pozice. Opak byl pravdou. A tentokrát to nebyla střelba, která by Herrmannovou nějak výrazně srážela. Chybovala třikrát, byla poražena i několika biatlonistkami, které musely kroužit i čtyři trestná kola. Jako by se však vytratila její obávaná rychlost na trati, díky které přemáhala i přesnější závodnice. 22. běžecký čas není odpovídající tomu, co od sebe sama Herrmannová a němečtí fanoušci čekají.
Ono je to těžké v dnešní době udržet formu…nikdo nevíme jaky kdo měl např.průběh Corona atd,informace jsou vždy zkreslené o sportovcích sportovní veřejnosti…..