Home > Závody > Vítková dovršila v Letohradu zlatý hattrick. Druhý titul má T. Krupčík

Vítková dovršila v Letohradu zlatý hattrick. Druhý titul má T. Krupčík

Veronika Vítková

Příjemná vzpruha před závěrečnou fází přípravy. Tak se dají označit tři výhry Veroniky Vítkové na Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu. Tu poslední přidala dnes ve stíhacím závodě. Mužům vládl Tomáš Krupčík.

Vítková neměla konkurenci

Rychlá a přesná. Taková byla Veronika Vítková ve stíhacím závodu. Z 20 střel minula dvakrát, jen dvě biatlonistky si vedly lépe. Jednou z nich byla Lea Johanidesová, která s jednou chybou dojela druhá. Na Vítkovou však ztratila poměrně dost, 43 sekund.

O skoro dvě a půl minuty za vítězkou zaostala Petra Suchá. Se svým výkonem ale musela být maximálně spokojená, získala bronz mezi dospělými a zlato mezi juniorkami. A také si připsala skalp čtvrté Lucie Charvátové či sedmé Veroniky Zvařičové.

Tomáš Krupčík za dvěma Slováky

Do stíhacího závodu vyjížděl z prvního místa Michal Krčmář. A dlouho taky mířil za vítězným doublem. Čáru přes rozpočet mu udělala až první stojka, na které udělal čtyři chyby. Dvou omylů se nevyvaroval ani na závěrečné střelbě, ale i tak mu to stačilo na stříbro.

První dvě místa totiž obsadili hosté ze Slovenska. Martin Otčenáš s Matejem Kazárem museli shodně na čtyři trestná kola, přičemž prvně jmenovaný byl o něco rychlejší na trati. Pomaleji to naopak běželo Tomáši Krupčíkovi. Uhájil však třetí místo před Krčmářem a tím i druhé zlato na šampionátu.

Vy vyrovnaném dojezdu o páté místo porazil Polák Mateusz Janik dvojici Ondřej Hošek a Jaroslav Soukup. Hošek tak v pořadí MČR získal bronz. Až na 10. místě dojel Michal Šlesingr.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Jiří Zaňát)

Červenka podruhé zlatý

Druhé zlato získal v Letohradu junior Vašek Červenka z Nového Města, když opět porazil chybujícího Jakuba Štvrteckého. Juniorkám s náskokem skoro dvou minut vládla zmiňovaná Petra Suchá z Jablonce.

Pořadatelský klub se radoval ze zlata v kategorii starších dorostenců, kterou vyhrál Tomáš Mikyska. Vítězství mezi mladšími dorostenci uhájil jilemnický Miloš Pokorný.

Další triumf Jilemnice zařídila starší dorostenka Tereza Voborníková. Druhé zlato pro Letohrad zase obstarala v kategorii mladších dorostenek Nikita Kubíčková.

Výsledky stíhacích závodů na MČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2017

Hlavní foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *