Home > Závody > Vítková přidala v supersprintu druhé zlato. Mužům vládl T. Krupčík

Vítková přidala v supersprintu druhé zlato. Mužům vládl T. Krupčík

Veronika Vítková

Veronika Vítková prožívá povedené Mistrovství České republiky v Letohradu. Po vítězství ve sprintu uspěla i ve večerním supersprintu, který měl premiéru jako oficiální součást šampionátu. Vyrovnaný závod mužů ovládl Tomáš Krupčík.

Vítková podruhé nejlepší

Ženy zvládly odjet supersprint ještě před 22. hodinou ve stále docela příjemné teplotě. Favoritkou byla opět Veronika Vítková, která si po sprintu trochu postěžovala na svoji střelbu, ale zase byla hodně spokojená s během. Po supersprintu už mohla ocenit i práci se zbraní.

S jedním dobíjením Vítková zvítězila o necelých 10 sekund před Annou Tkadlecovou, která se v zimě bude pokoušet prosadit mezi dospělými. Třetí skončila Veronika Zvařičová a získala tak v Letohradu už druhou medaili.

Pro Leu Johanidesovou a Lucii Charvátovou skončil závod po střeleckém nezdaru předčasně.

Opět neomylný Tomáš Krupčík

Tomáše Krupčíka zdobila stejně jako ve sprintu precizní střelba, která mu nyní zaručila dokonce zlato. O to však musel bojovat až do konce, druhého Dominika Štulíka porazil o pouhé dvě sekundy. Stříbro jabloneckého juniora patřilo k nejpříjemnějším překvapením prvního dne.

Na druhé straně se opět nevedlo Michalu Šlesingrovi a Jaroslavu Soukupovi, kteří supersprint po chybách předčasně opustili. To vítěz sprintu Michal Krčmář se do cíle podíval, dojel čtvrtý. V pořadí MČR mu ale patřil bronz, třetí totiž dojel Slovák Tomáš Hasilla.

Výsledky supersprintů na MČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2017

Mistrovství České republiky vyvrcholí zítra stíhacími závody.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *