Home > Závody > Vítková s Krčmářem pokračují na vítězné vlně. Na MČR ovládli sprinty

Vítková s Krčmářem pokračují na vítězné vlně. Na MČR ovládli sprinty

Veronika Vítková

V Novém Městě na Moravě se stali mistry světa, v Letohradě mistry České republiky. Veronika Vítková a Michal Krčmář se v dnešních sprintech dokázali vypořádat jak s mezinárodní konkurencí, tak s deštěm. Krčmář navíc uspěl i ve večerním supersprintu. Mezi ženami byla nejlepší Lucie Charvátová.

Vítková byla suverénní

Veronice Vítkové to v létě střílí. Přesně týden po bezchybném sprintu na Mistrovství světa v letním biatlonu předvedla stejně kvalitní výkon i na republikovém šampionátu. O její obhajobě zlaté medaile tak nemohlo být pochyb.

Druhá Lotyška Baiba Bendiková udělala jednu chybu a ztratila na Vítkovou skoro minutu. Jedno trestné kolo musela obkroužit i třetí Eva Puskarčíková. Čtvrtá Markéta Davidová minula třikrát, pátá Lucie Charvátová dokonce čtyřikrát.

Eva PuskarčíkováFoto: Eva Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

Mládežnické kategorie patřily biatlonistkám z Nového Města na Moravě. Mezi juniorkami byla nejlepší Klára Polednová, mezi dorostenkami A Veronika Tomášková a mezi dorostenkami B Tereza Benešová.

Krčmář potvrdil formu

I v podání Michala Krčmáře to vypadalo jako návrat o týden zpět. Stejně jako v Novém Městě na Moravě vyčistil obě položky a zvítězil. Dvakrát za nula střílel i Ukrajinec Vitalij Kilčyckyj, který skončil o 18,7 sekundy druhý. Hůř si tentokrát na střelnici vedl Ondřej Moravec, ale i se dvěma trestnými koly se vešel na stupně vítězů.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Jaroslav Svoboda)

Dobrou formu potvrzoval s jednou chybou čtvrtý Tomáš Krupčík. Se stejnou střelbou na tom byl o chlup hůř Michal Šlesingr, který se vrací po mononukleóze. Následovala pětice Ukrajinců, kterou vedl šestý Dmytro Pidručnyj.

V kategorii juniorů zvítězil Tomáš Mikyska. Letohradský závodník přitom patřil k nejmladším. V závodě dorostenců A vyhrál Polák Konrad Badacz o dvě minuty před Prokopem Smetanou z SK Rover. Mezi dorostenci B byl nejlepší novoměstský Josef Kabrda.

Čtěte ohlasy po sprintech na webu biatlon.cz

Výsledky sprintů

Supersprint ovládli Charvátová a Krčmář

V sobotu večer si diváci v Letohradě užili ještě atraktivní supersprinty. Ten ženský předčasně skončil pro Veroniku Vítkovou či Markétu Davidovou, které nezvládly dostřílet jednu z položek ani s využitím tří náhradních nábojů.

To se naopak povedlo Lucii Charvátové, která v závěrečném kole přespurtovala juniorku Elišku Teplou a Annu Tkadlecovou.

Lucie CharvátováFoto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

I v supersprintu mužů bylo velké jméno mezi odpadlíky. Na pravidlo o nesestřelení všech terčů doplatil Ondřej Moravec. To druhý z favoritů Michal Krčmář si vedl opět nejlépe ze všech.

Krčmář rozhodl o svém vítězství až při poslední střelbě, kdy přestřílel ukrajinské duo Artěm Pryma a Vitalij Kilčyckyj. Těsně čtvrtý skončil Ondřej Hošek a za ním finišoval pátý Adam Václavík.

V neděli jsou v Letohradě na programu ještě stíhací závody.

Čtěte ohlasy po supersprintech na webu biatlon.cz

Výsledky supersprintů

Hlavní foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *