Home > Závody > Vítková s Krčmářem ovládli sprinty na MČR v Letohradu

Vítková s Krčmářem ovládli sprinty na MČR v Letohradu

Michal Krčmář

První medailové sady už znají své majitele. Po poledni se v Letohradu jely ostře sledované sprinty žen a mužů, jimž kralovali Veronika Vítková a Michal Krčmář.

Vítkové nevadily ani tři chyby

Při absenci Gabriely Koukalové a Evy Puskarčíkové byla favoritka sprintu jasně daná. Veronika Vítková tuto úlohu také potvrdila, i když musela na jedno trestné kolo ve střelbě vleže a dokonce na dvě po stojce. I tak porazila druhou Veroniku Zvařičovou o 39,4 sekundy.

Zvařičová také chybovala třikrát a to hned na úvodní položce. O dalších 7 sekund zpět byla čistá Slovenka Alžběta Majdišová. Čtvrtá (v rámci MČR třetí) skončila Lea Johanidesová a sedmá Lucie Charvátová, která trefila jen čtyři terče.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Premiérový triumf Krčmáře

V roce 2010 vládl na letním MČR Tomáš Holubec a pak už přicházely jen výhry tria Moravec, Soukup a Šlesingr. Prvně jmenovaného dnes v Letohradu nepustilo na start zdraví a dalším dvěma se moc nedařilo. Trůn tak obsadilo nové jméno.

Šance se nejlépe chopil Michal Krčmář, i když si na obou střelbách neodpustil jedno zaváhání. Druhého Tomáše Krupčíka zdolal o 19,6 sekundy. Starší z bratrského dua přitom na trestný okruh nemusel.

Naproti tomu Michala Šlesingra odsunuly tři chyby na páté místo. I tak ovšem bral republikový bronz, před ním totiž byli Polák Mateusz Janik a Slovák Matej Kazár. Nedařilo se 13. Jaroslavu Soukupovi. Obhájce vítězství najel 6 trestných kol.

Červenka nejlepší mezi juniory

Mistrovské tituly se rozdávaly i v mládežnických kategoriích.

Juniorům vládl česko-americký biatlonista Vašek Červenka, který reprezentoval barvy novoměstského klubu. Mezi juniorkami zase úřadovaly tři Polky v čele s Magdalenou Piczurovou. Republikové zlato tak zamířilo k další novoměstské závodnici Kláře Polednové, která skončila čtvrtá.

Kategorie dorostenek vyšly nejlépe dvěma dívkám v barvách Jablonce. Mezi mladšími uspěla Gabriela Masaříková, mezi staršími Karolína Dusilová.

Dorostenecké závody zase byly pod patronátem Jilemnice. V kategorii mladších dorostenců byl nejlepší Miloš Pokorný, mezi staršími Jakub Kocián.

Výsledky sprintů na MČR v biatlonu na kolečkových lyžích 2017

Večer šampionát pokračuje supersprinty a tečku udělají zítřejší stíhací závody.

Hlavní foto: Michal Krčmář (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *