Home > Závody > Vítková si vyjela ve sprintu v Antholzi třetí místo, Jislová životní výsledek

Vítková si vyjela ve sprintu v Antholzi třetí místo, Jislová životní výsledek

Veronika Vítková

Forma Veroniky Vítkové stále roste. Česká jednička nestačila ve sprintu v Antholzi jen na Tiril Eckhoffovou a Lauru Dahlmeierovou. Skvěle se dařilo i Jessice Jislové, která skončila na životní 15. příčce.

Eckhoffová, Dahlmeierová a pak Vítková

Boj o vítězství ve sprintu žen byl dramatický od začátku až do konce. A to i pro české fanoušky. Veronika Vítková si znamenitě poradila s náročnou střelnicí, nestrávila na ní moc času a co je nejdůležitější, nechybovala. Po druhé střelbě šla do vedení, které těsně udržela i před Laurou Dahlmeierovou. Ani Němka nemusela na trestný okruh.

V závěrečném kole ale Dahlmeierová ukázala svůj pověstný finiš a ze ztráty 2,4 sekundy udělala náskok 8,6 sekundy. Ani ona však na nejvyšším stupínku nevydržela.

S číslem 71 projela závodem bez trestného kola Tiril Eckhoffová. Norka přitom střílela v této sezóně nejlíp za tři. Mimořádný střelecký výkon podpořila mimořádně rychlým během a zvítězila o rovných 12 sekund. Pro Eckhoffovou je to pátá výhra v kariéře.

Tiril EckhoffováFoto: Tiril Eckhoffová (Autor: Jiří Zaňát)

Druhá Laura Dahlmeierová zapsala jubilejní 40. pódium v kariéře. Veronika Vítková se dostala na stupně vítězů potřetí v sezóně, stejně jako v Oberhofu a v Ruhpoldingu z toho bylo třetí místo.

Česká reprezentantka si tak vylepšila maximum v italském středisku. Dosud byla nejlépe osmá, většinou bojovala s vysokou nadmořskou výškou. Dle svých slov se necítila dobře ani dnes, ale dvanáctý běžecký čas byl velmi dobrým počinem. Celkově už je šestá, v hodnocení sprintu dokonce druhá.

Životní výkon Jislové

Ani jednu chybu dnes na střelnici neudělo dvacet biatlonistek. Být mezi nimi Darja Domračevová, tak se mohla ucházet o vítězství. Nejrychlejší žena dnešního sprintu ale musela na jedno trestné kolo a dojela čtvrtá.

Dvě nuly naopak zapsaly pátá Anaïs Bescondová, šestá Jekatěrina Jurlovová-Perchtová či v životním závodě osmá Elisa Gasparinová. A k české radosti i Jessica Jislová.

Jislové to stačilo na 15. místo, nikdy v kariéře ještě nebyla výš. Jen tak potvrdila oprávněnost své nominace pro olympijské hry. Když jsme u těch životních výsledků, tak na 12. místě skončila mladičká Francouzka Julia Simonová.

Jessica JislováFoto: Jessica Jislová (Autor: Petr Zbranek)

Dvě chyby sice na svém kontě měla Eva Puskarčíková, ale dobrým během a rychlou střelbou se vytáhla na 23. místo. Stejný počet trestných kol absolvovala i Markéta Davidová, která se 46. příčkou v pohodě kvalifikovala do sobotní stíhačky.

Tam naopak bude chybět Veronika Zvařičová, které ani čistá střelba nezaručila lepší než 71. místo. Lucie Charvátová závod po druhé střelbě kvůli bolesti vzdala. Se šesti trestnými koly i tak byla na chvostu výsledkové listiny.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
3. Veronika Vítková 0+0 56,0 18. +28,2 12.
15. Jessica Jislová 0+0 1:03,0 50. +1:04,7 43.
23. Eva Puskarčíková 0+2 51,0 7. +47,1 25.
46. Markéta Davidová 1+1 1:15,0 92. +52,8 32.
71. Veronika Zvařičová 0+0 1:47,0 103. +1:52,7 74.
n Lucie Charvátová 3+3 1:03,0 50. x x

Výsledkový servis


Hlavní foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *