Home > Rozhovory > Vítková mlela z posledního, ale i tak v Antholzi prolomila své prokletí

Vítková mlela z posledního, ale i tak v Antholzi prolomila své prokletí

Veronika Vítková

Antholz není střediskem, které by měla Veronika Vítková v oblibě. Na rozdíl od Oberhofu nebo Ruhpoldingu. Po třetím místě v dnešním sprintu ho ale možná vezme trochu na milosti.

„Jsem ráda, že se mi podařilo zastřílet, protože tady je každý metr navíc strašně bolavý. Jsem ráda, že jsem nemusela jet trestné kolo,“ komentovala Veronika Vítková pro Radiožurnál dnešní závod.

Vítkové moc nesedí vysoká nadmořská výška. Proto do dnešního dne měla jako své maximum v Antholzi osmé místo ze sprintu z roku 2016.

Italské středisko celkově českým barvám nesedí. Vítková připsala teprve sedmou českou individuální medaili v Antholzi, i když se tu odjelo nejvíc dílů Světového poháru.

České medaile v individuálních závodech SP v Antholzi
Pozice Kdo Disciplína Sezóna
1. Zdeněk Vítek vytrvalostní závod 2000/2001
1. Jiřina Pelcová sprint 1989/1990
2. Michal Šlesingr sprint 2006/2007
2. Kateřina Holubcová-Jakešová sprint 2003/2004
3. Veronika Vítková sprint 2017/2018
3. Gabriela Koukalová hromadný start 2016/2017
3. Michal Šlesingr vytrvalostní závod 2006/2007

Vítkové dnes pomohl i dvanáctý nejrychlejší běh. Na nejrychlejší Darju Domračevovou ztratila jen 28 sekund. Její pocity ale tak dobré nebyly. „Myslím, že tomu chybělo trošku víc sil do posledního kola. Opravdu jich tam už moc nebylo, mlela jsem z posledního. Sama jsem byla překvapená, když mi ukázali analýzu běžeckých časů. Byl to jeden z mých nejlepších výkonů v sezoně.“

Česká jednička už teď může mluvit minimálně o druhé nejlepší sezóně v kariéře. Alespoň co do počtu medailí. Zatím má tři a je na polovině medailové sbírky z životního ročníku 2014/2015.

„Tréninkový blok mezi Vánocemi zřejmě nebyl vůbec špatný. Cítím se čím dál líp, mám klidnější hlavu. Cítím se fajn a jsem za to strašně ráda,“ řekla Vítková Radiožurnálu.

Vedle Veroniky Vítkové dnes zářila i Jessica Jislová. Ani ona nemusela na trestné kolo, navíc se stále zlepšuje běžecky. Měla 43. čas, když za Domračevovou zaostala zhruba o minutu. Dohromady jí to dalo na životní 15. místo.

„Pro mě to nebyl zas tak skvělý závod. Včera jsem říkala, že je to tady těžké, hlavně na střelnici. Dnes se mi to ale obrátilo a v posledním kole jsem nechala všechno. Nevím, co budu zítra dělat ve stíhačce,“ smála se Jislová před kamerami České televize.

Paradoxní je, že právě v posledním kole si Jessica Jislová vedla nejlíp, byla 23. nejrychlejší. Běžela rychleji než Braisazová, Olsbuová, Dorinová Habertová či Laukkanenová. Snad se podobně „protrápí“ i sobotní stíhačkou.

Zdroje: Radiožurnál, ČT sport
Foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “Vítková mlela z posledního, ale i tak v Antholzi prolomila své prokletí

  1. Proč vlastně nedokončila Charvátová? V Arberu to bylo prý kvůli botě. Ale tady to vypadá, že psychicky nezvládla svou špatnou střelbu a vědomí mizející teoretické šance na olympiádu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *