Home > Závody > Vítková uzavřela MČR suverénní výhrou. Ve stíhačce uspěl i Moravec

Vítková uzavřela MČR suverénní výhrou. Ve stíhačce uspěl i Moravec

Veronika Vítková

Trenér Egil Gjelland musí mít z letních výkonů Veroniky Vítkové radost. Česká jednička uzavřela Mistrovství České republiky v Letohradě čtyřmi nulami ve stíhacím závodě a tím pádem další suverénní výhrou. Mezi muži byl nejlepší Ondřej Moravec.

Neohrožená Vítková

Biatlonistky dnes v Letohradě závodily jen o druhé místo. Veronika Vítková odstartovala do stíhacího závodu s minutovým náskokem, který skoro ještě zdvojnásobila. Stejně jako včera ve sprintu nemusela ani na jedno trestné kolo a obhájila zlato z loňska.

Na druhé místo si polepšila Eva Puskarčíková, která udělala chybu jen při poslední střelecké zastávce. Pět trestných kol sice musela objet vítězka včerejšího supersprintu Lucie Charvátová, ale i tak předstihla Lotyšku Baibu Bendikovou a uzavřela pódium. Pátá skončila Markéta Davidová.

Lucie CharvátováFoto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

Stíhací závod juniorek vyhrála favorizovaná Petra Suchá z SKP Kornspitz Jablonec. Mezi dorostenkami A vládla její oddílová kolegyně Anežka Hendrychová a závod dorostenek B patřil novoměstské Zuzaně Doležalové.

Krčmář pokořen

Stíhací závod mužů vyšel střelecky velmi dobře Ondřeji Moravcovi a Michalu Šlesingrovi. Oba museli obkroužit jen jedno trestné kolo. Moravec se díky tomu dostal na první místo a zmařil tak Michalu Krčmářovi útok na zlatý hattrick.

Michal Krčmář a Ondřej MoravecFoto: Michal Krčmář a Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Krčmář podtrhl úspěšný víkend stříbrem, na vítěze ztratil 36,5 sekundy. Šlesingrovi kvalitní střelba stačila na bronz, což je po prodělané mononukleóze povzbudivé. Za triem Čechů následoval stejný počet Ukrajinců v pořadí čtvrtý Vitalij Kilčyckyj, pátý Dmytro Pidručnyj a šestý Serhij Semenov.

V nabité kategorii juniorů uhájil první místo domácí Tomáš Mikyska. Mezi dorostenci A i přes 11 trestných okruhů podruhé zvítězil Polák Konrad Badacz před Prokopem Smetanou z SK Rover. Zlato pro SK NMNM získal v závodě dorostenců B Jonáš Mareček.

Čtěte ohlasy po stíhacích závodech na webu biatlon.cz

Výsledky stíhacích závodů

Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *