Home > Rozhovory > V Novém Městě jsem jako doma, říká po úspěšném MS Alex Cisar

V Novém Městě jsem jako doma, říká po úspěšném MS Alex Cisar

Alex Cisar

Vedle jeho jména byla slovinská vlajka, přesto patřil mezi domácí biatlonisty. Syn českého otce a slovinské matky Alex Cisar tráví v Novém Městě na Moravě hodně času, což dobře zužitkoval během Mistrovství světa v letním biatlonu.

Je radost jezdit v NMNM

Rodák ze slovinského města Kraň načal šampionát šampionát ve Vysočina Areně skvěle. Nejrychlejším časem na závěrečném úseku smíšené štafety juniorů vytáhl Slovinsko z pátého místa až na třetí.

„Už v pátek mě nadchla atmosféra. Před startem jsem nevěděl jsem, jaká je má forma. Ukázalo se, že běžecky jsem na tom dobře, jenom tu střelbu je potřeba vyladit,“ líčil Alex Cisar po sprintu.

V něm skončil čtvrtý, o 12,5 sekundy za Vítězslavem Hornigem. Osmnáctiletého borce mohla mrzet právě střelba, konkrétně tři chyby vestoje. Naopak ho opět potěšil běh, třetí nejrychlejší.

Tratě ve Vysočina Areně Alexovi zkrátka sedí. „Normálně trénuji ve Slovinsku. Když ale přijedu na návštěvu k babičce, tak jsem v Novém Městě na Moravě pořád. Jsem tu jako doma. Tratě jsou pěkně upravené, zatáčky dobře vyklopené. Jezdit tady je radost,“ pěje Cisar ódu na zrekonstruovaný areál.

V neděli už to po náročném programu slovinskému závodníkovi na trati tolik nechutnalo, ale zase ho po dvou chybách vleže potěšily dvě nuly vestoje. Své účinkování na Vysočině uzavřel dalším čtvrtým místem. Šampionát se mu povedl.

Alex CisarFoto: Alex Cisar (Autor: Petr Slavík)

Reprezentace ČR? To je ve hvězdách

Momentálně je Alex Cisar slovinským juniorem číslo jedna. A vzhledem k tomu, že má Slovinsko k dispozici jen pět aktivních mužů, tak se nabízí otázka, zda talentovaného biatlonistu neuvidíme v nadcházející sezóně ve Světovém poháru.

„To se ještě uvidí. Záleží to na mnoha faktorech. Samozřejmě mám za cíl závodit v té nejvyšší lize, ale na druhou stranu mám ještě dost času,“ uvědomuje si Cisar.

Alex CisarFoto: Alex Cisar (Autor: Jiří Zaňát)

V elitním seriálu by se mohl postavit na start vedle biatlonistů, ke kterým vzhlíží. „Samozřejmě je mým vzorem ve Slovinsku Jakov Fak. V Česku zase Ondřej Moravec nebo Michal Šlesingr. Pak tu jsou Martin Fourcade nebo Ole Einar Bjørndalen, kteří také patří k mým vzorům.“

A že by jednou u jména Alex Cisar svítila česká vlajka? „To je ve hvězdách,“ nedokáže mladý biatlonista v tuto chvíli s určitostí odpovědět. „Záleží na spoustě věcí,“ doplňuje.

Vztah k oběma zemím se zdá být u Alexe podobně vřelý. Plyne to i z odpovědi na otázku, komu fandí v hokeji, když se proti sobě postaví Česko a Slovinsko. „Když vyhrává Česko, tak fandím Česku. Když je na tom lépe Slovinsko, tak zase držím palce jemu,“ usmívá se Alex Cisar.

Čtěte také: Alex Cisar: Velký talent s českým a slovinským občanstvím

Hlavní foto: Alex Cisar (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *