Home > Závody > Vittozziová opět porazila Wiererovou na sněhu v Livignu

Vittozziová opět porazila Wiererovou na sněhu v Livignu

I v létě si můžou biatlonisté zazávodit na sněhu. Alespoň v italském Livignu, kde se v pátek uskutečnil další ročník exhibice 1KShot. Vrcholem večera byl závod žen, v jehož finále porazila Lisa Vittozziová Dorotheu Wiererovou.

Přímo v centru Livigna, které je díky nadmořské výšce 1816 metrů vyhledávanou destinací vrcholových sportovců, vyrostla kilometrová trať. Organizátoři na ni využili 80 metrů krychlových přírodního sněhu, který schovávali od zimy pod speciální fólií.

Foto: Dorothea Wiererová v Livignu (zdroj: livigno.eu)

Mezi běžci kralovali Švýcarka Fabiana Wieserová a Ital Mirco Bertolina. Ve finále biatlonistů porazil místní závodník Saverio Zini dalšího z Italů Lucu Ghiglioneho. Thomas Bormolini pak vyhrál duel o bronz.

Foto: Lisa Vittozziová v Livignu (zdroj: livigno.eu)

Do finále biatlonistek podle očekávání postoupily Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová. Stejně jako loni prolétla kilometrovou trať se střeleckou zastávkou rychleji Vittozziová.

Foto: Lisa Vittozziová v Livignu (zdroj: livigno.eu)

„Jsem šťastná, že můžu být v Livignu spolu s lidmi, kteří nás podporují celou sezónu. Moje příprava pokračuje výborně, vítězství v německém Wiesbadenu mi dodalo hodně sebevědomí,“ připomněla Vittozziová své další vítězství v tradiční exhibici. O víkendu čeká Italky další souboj na Martin Fourcade Nordic Festivalu.

Foto: Pódium závodu 1KShot Livignu (zdroj: livigno.eu)

Hlavní foto: Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová (zdroj: livigno.eu)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *