Home > Závody > Letní MS Raubiči: Charvátová třetí medaili nepřidala. Stíhací závod ovládla Žangová

Letní MS Raubiči: Charvátová třetí medaili nepřidala. Stíhací závod ovládla Žangová

Lucie Charvátová

Útok na třetí cenný kov Lucii Charvátové v dnešním stíhacím závodě nevyšel. Na vině bylo pět střeleckých omylů, které čerstvou mistryni světa ze sprintu poslaly na konečné 6. místo. Vítězkou závodu se stala Jan Žangová z Číny.

Medailový hattrick zkazila poslední střelba

Lucie Charvátová sice udělala na úvodních položkách vleže pokaždé jednu chybu, v běžecké části ale ztrátu pokaždé smazala. Třetí položku zvládla bezchybně, k poslední střelbě přijížděla dokonce na vedoucí pozici. Jenže závěrečnou položku Charvátová nezvládla, musela na tři trestná kola. Další cenný kov tak šestadvacetiletá česká reprezentantka do své sbírky nepřidá, do cíle dojela na šestém místě. Ještě větší propad zaznamenala včerejší „spoluvítězka“ Charvátové, Jekatěrina Glazyrinová. Ruska po šesti trestných oválech projela cílem na 19. místě.

Pro premiérové vítězství si dojela Jan Žangová. Reprezentantka Číny sestřelila prvních patnáct terčů, jedinou chybu udělala na poslední položce. Měla ale nejrychlejší běžecký čas. I díky tomu projela cílem jako první, více než sedm sekund před stříbrnou Tamarou Voroninovou. Žangová tak navázala na krajanku Juanmeng Čuovou, která dnes vyhrála mezi juniorkami. Bronz vybojovala Ukrajinka Vita Semerenková.

Ostatní Češky bez (výrazného) posunu

Anna Tkadlecová zaznamenala v dnešním závodě celkem pět střeleckých chyb. Měla 26. střelecký a 28. běžecký čas. Ve výsledkové listině nakonec zůstala beze změny na 28. místě. Ludmila Horká musela na trestný okruh dokonce sedmkrát. V čase střelby byla 31., v běhu 25. Ze startovního 32. místa se v cíli zařadila za Tkadlecovou na 29. příčku.

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu žen
Analytické výsledky stíhacího závodu žen

Medailové pořadí po 12 z 12 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. blr 3 1 0 4
1. chn 3 1 0 4
3. rus 2 4 6 12
4. kor 2 0 0 2
5. cze 1 3 0 4
6. ukr 1 1 5 7
7. svk 1 0 0 1
8. slo 0 1 1 2

Hlavní foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Letní MS Raubiči: Charvátová třetí medaili nepřidala. Stíhací závod ovládla Žangová

  1. zdá se, že Lucka roli jedné z favoritek docela zvládla, takže gratulace k medailím. Jen aby to střílelo a jezdilo i v zimě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *