Home > Novinky > Vyšla autobiografie Martina Fourcada v češtině

Vyšla autobiografie Martina Fourcada v češtině

Autobiografie Fourcade

Tohle je povinná četba všech biatlonových fanoušků. Martin Fourcade před časem vydal svou autobiografii, která je nyní k dispozici i v českém překladu.

Není zase tak obvyklé, aby sportovci vydávali autobiografii už ve 29 letech. Jenže Martin Fourcade už stihl šestkrát získat velký křišťálový glóbus a posbíral řadu cenných kovů na velkých akcích. Je legendou nejen biatlonu, ale i celého sportovního světa.

Nyní vydává knihu s názvem Můj sen o zlatě a sněhu, která na 192 stránkách popisuje jeho životní dráhu. Fourcade vzpomíná na dětství strávené v Pyrenejích, na kráčení ve šlépějích svého bratra Simona či na ty největší sportovní triumfy. Dává proniknout také do svého nitra a odhaluje své slabiny.

V knize najdete i fotografie z osobního života francouzského biatlonisty. Předmluvu pro české vydání napsala Gabriela Koukalová.

„V psaní jsem vytrval díky vzpomínkám na významné události, které jsem vnímal z trochu jiného pohledu, než popisovala média. Myšlenka napsat knihu se zrodila rychle, ale na začátku šlo hlavně o to, aby neupadly v zapomnění chvíle mého života, které mě formovaly jako sportovce a hlavně jako člověka. Jen já sám jsem věděl, jakou měly cenu. A nechtěl jsem být sám, kdo posoudí jejich význam,“ uvádí Martin Fourcade svou knihu.

Ukázka z knihy

Knihu Martina Fourcada Můj sen o zlatě a sněhu vydalo Nakladatelství JOTA. Na e-shopu ji pořídíte za 238 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *