Home > Preview > ZOH Pchjongčchang: Biatlonistky zabojují o poslední individuální zlato

ZOH Pchjongčchang: Biatlonistky zabojují o poslední individuální zlato

Balík biatlonistek

Poslední individuální závod biatlonistek na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu může napsat hned několik zajímavých příběhů. Figurovat by v nich chtěly i Veronika Vítková a Markéta Davidová.

Závod s hromadným startem žen
Sobota 17. 2. | 12:15
cze 5. Vítková, 29. Davidová
Startovní listina

Zatím nejlepší výkony v Pchjongčchangu podává Laura Dahlmeierová. Po dvou titulech olympijské šampionky se dočkala bronzu ve vytrvalostním závodě. Nyní má ideální šanci přidat čtvrtou medaili. Byla by první biatlonistkou v historii, které se to povedlo na jedněch hrách.

Němka v aktuálním ročníku vede hodnocení hromadných startů, byť ani jeden nevyhrála. Ve třech závodech se o výhry podělily Kaisa Mäkäräinenová, Darja Domračevová a Justine Braisazová.

Všechny tři můžou myslet na zisk cenného kovu. Pod největším tlakem bude Finka. Má poslední příležitost na to, aby získala kýženou olympijskou medaili. Jenže v Pchjongčchangu se střelecky trápí.

To platí i pro Domračevovou. Obhájkyně tří zlatých medailí ze Soči byla zatím nejlépe devátá. O příčku horší je dosavadní maximum mladé Braisazové. Ta je na tom střelecky asi nejhůř.

Naopak se celkem drží Anastasia Kuzminová, která je navíc v nejlepší běžecké formě ze všech. Dvě stříbra ji ještě víc namlsala na zisk třetího zlata ze ZOH v kariéře. Byla by to parádní rozlučka s biatlonem.

U Hanny Öbergové bude otázkou, jak se vyrovná se zcela novou rolí olympijské vítězky. Ze zkušeností budou zase čerpat Dorothea Wiererová či Anaïs Bescondová.

Oprávněné naděje na obsazení nejvyšších příček si může dělat Veronika Vítková. Bronzová medailistka ze sprintu však ve čtyřpoložkových závodech třikrát chybovala. Nyní potřebuje lepší bilanci, aby se třeba pokusila o další cenný kov. Obhajuje osmou příčku ze Soči.

Představí se i Markéta Davidová, kterou čeká premiéra v elitním hromadném startu. Vysloužila si ji 15. místem ve sprintu a 25. ve stíhačce. Zlepšení maxima by bylo pro 21letou biatlonistku mimořádným počinem.

Foto: Balík biatlonistek (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *