Home > Novinky > Vysoké teploty trápí i Nové Město na Moravě. IBU Cupu hrozí zrušení

Vysoké teploty trápí i Nové Město na Moravě. IBU Cupu hrozí zrušení

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Foto: Webkamera v Novém Městě na Moravě (© vysocina-arena.cz)

Příroda v posledních dnech biatlonu nepřeje. Den poté, co byl zrušen Světový pohár v Oberhofu, vyjádřili obavy i pořadatelé v Novém Městě na Moravě. Vysočina Arena má totiž 9. a 10. ledna hostit IBU Cup.

Novoměstští organizátoři přitom pro uskutečnění třetího dílu druholigového seriálu udělali a stále dělají maximum. „Na sezónu jsme byli připraveni hned z kraje. Sněhová děla jsme spustili s první vlnou chladného počasí na konci listopadu. Buhužel po ní přišlo současné nezvykle teplé počasí, které s výjimkou jedné prosincové noci zasněžování vylučovalo,“ mrzí ředitele závodů Vlastimila Jakeše.

Rozhodnutí o konání či nekonání IBU Cupu má padnout do 27. prosince. Záležet bude na aktuální předpovědi. Pořadatelé by potřebovali alespoň čtyři dny s teplotami pod -4°C. Momentální pohled na dlouhodobou prognózu přináší alespoň malou naději. Příští týden by totiž mělo přijít ochlazení a teplota by měla klesnout alespoň pod nulu.

„Ukazuje se, jak potřebný do budoucna může být zásobník sněhu, který jsme na podzim ve Vysočina Areně budovali. Nyní nám nezbývá, než věřit, že se příroda umoudří,“ doufá Jakeš.

Zdroj: vysocina-arena.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *