Home > Závody > Vytrvalostní závody v Altenbergu vyhráli Hettichová a Donhauser, Davidová 11.

Vytrvalostní závody v Altenbergu vyhráli Hettichová a Donhauser, Davidová 11.

V německém Altenbergu se dnes rozehrála bitva o místa ve Světovém poháru a byla u toho i část české reprezentace. Tituly mistrů Německa získali ve zkrácených vytrvalostních závodech Janina Hettichová a Johannes Donhauser, z Čechů byla nejlepší 11. Markéta Davidová.

Na pódiu třikrát H

Herrmannová, Preußová a Hinzová mají začátek sezóny ve Světovém poháru jistý, o zbylá tři místa se bojuje tento týden v Altenbergu a posléze při testech na prvním sněhu ve Finsku.

Nejlépe má zatím nakročeno Janina Hettichová (0+0+0+1), která minula ve zkráceném vytrvalostním závodě jen poslední terč a zvítězila o 17,4 sekundy před Maren Hammerschmidtovou (0+1+0+0). Denise Herrmannová (2+0+2+1) byla na trati o minutu a půl rychlejší než nejbližší soupeřka, ale s pěti chybami skončila třetí.

Na střelnici se nevedlo ani Češkám, které byly jedinými zahraničními závodnicemi na startu. Markéta Davidová (1+1+1+2) byla v absolutním pořadí 11. se ztrátou dvou a půl minuty. Lucii Charvátové (3+1+2+0) patřila 14. příčka a Jessica Jislová (2+1+0+2) 16. místem uzavřela první polovinu výsledkové listiny.

Výsledky zkráceného vytrvalostního závodu žen

Překvapivé pódium

Muži bojují na německém šampionátu už jen o dvě místa ve Světovém poháru, své jisté totiž mají Doll, Peiffer, Horn a Kühn.

První tři jmenovaní byli v úvodním zkráceném vytrvalostním závodě v Altenbergu nejrychlejší, kvůli chybám na střelnici ale na medaile nedosáhli. Zlato překvapivě získal šestadvacetiletý Johannes Donhauser, který se dosud objevil jen na dvou mezinárodních akcích. Dnes ale ani jednou nechyboval a o půl minuty porazil rovněž bezchybného Dominica Schmucka. I stříbro čtyřiadvacetiletého borce je velkým překvapením. Ne už tak bronz Romana Reese (1+0+0+1).

Závodu se zúčastnili i dva Češi, kteří na rozdíl od svých kolegů neabsolvují víkendový program. Adam Václavík (2+1+1+1) obsadil 12. příčku a vyhrál pomyslné klání zahraničních hostů, když za sebou nechal Švýcara Wegera či Lotyše Rastorgujevse. Junior Jakub Kocián (1+1+0+1) dojel 35. ze 49.

Výsledky zkráceného vytrvalostního závodu mužů

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *