Home > Závody > Za tři týdny startuje IBU Cup. V lednu se podívá i do Česka

Za tři týdny startuje IBU Cup. V lednu se podívá i do Česka

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě

Foto: Fanoušci v Novém Městě na Moravě (Autor: Martin Kaděrka)

Druholigový biatlonový seriál IBU Cup je tak trochu v pozadí zájmu fanoušků, z českého pohledu však za tři týdny odstartuje velmi zajímavá sezóna.

Zastávka na Vysočině

Právě díky IBU Cupu budou mít v nadcházející sezóně čeští fanoušci jedinou šanci, jak vidět kvalitní mezinárodní závody v České republice. O víkendu 9. a 10. ledna se v Novém Městě na Moravě pojedou vytrvalostní závody a sprinty. Na Vysočinu zavítá IBU Cup již pošesté, z toho se jednou jelo zároveň Mistrovství Evropy a jednou ještě pod hlavičkou Evropského poháru.

Seriál odstartuje v sobotu 28. listopadu ve švédském Idre. Tedy ve středisku, kde absolvuje český tým závěrečnou přípravu. V prosinci jsou naplánovány závody v italském Ridnau a v rakouském Obertilliachu. Pak přijde na řadu české zastávka a v lednu se dále stihnou polské Duszniki-Zdrój a německý Arber. Biatlonové závody si v únoru užijicí i naši slovenští sousedi, pojede se v Osrblie. Konec druhého měsíce v roce bude patřit Mistrovství Evropy v ruském Ťumeni a IBU Cup vyvrcholí v březnu v italském Martellu.

Češi mají kvóty pro šest žen a pět mužů

Českým reprezentantům se v minulé sezóně IBU Cupu poměrně dařilo, což se pozitivně projevilo v počtu získaných startovních míst pro letošek. Muži budou do závodů moci nasadit pět zástupců, ženy dokonce plný počet, tedy šest.

Z 12 možných míst tedy Česká republika drží rovných 11 a řadí se tím mezi absolutní špičku. Body do Poháru národů, na jehož základě se kvóty získávají, sbírala po celou sezóny 2014/2015 řada českých reprezentantů, ale největší pochvalu si zaslouží Matěj Krupčík a Lea Johanidesová. V hodnocení IBU Cupu jim patřila shodně 14. příčka.

Nezbývá než doufat, že se českých reprezentantům povede stejně (nebo lépe) i v nadcházející sezóně. Vždyť IBU Cup sehrává velkou roli i směrem ke Světovému poháru. Mladí biatlonisté nezískají důležité zkušenosti nikde jinde než při mezinárodní konfrontaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *