Home > Novinky > Do zámoří neodletí ani Ondřej Moravec. Bude hledat běžeckou formu před Östersundem

Do zámoří neodletí ani Ondřej Moravec. Bude hledat běžeckou formu před Östersundem

Ondřej Moravec

Ani český tým nebude na závodech v Kanadě a Spojených státech kompletní. Změny ve složení představil trenér biatlonistů Zdeněk Vítek. Týkají se především Ondřeje Moravce. Český závodník se v posledních závodech trápil běžecky, původní plán odletět do zámoří se nakonec musel změnit. Kvůli Mistrovství světa.

Střelba je téměř perfektní, výsledky vinou pomalého běhu nepřicházejí

Ve sprintu v Ruhpoldingu zastřílel Ondřej Moravec čistě, přesto skončil až 31. se ztrátou minutu a 19 vteřin na první místo. Podobný scénář se opakoval i v italském Antholzi. Moravec byl jedním ze 14 biatlonistů celého startovního pole (103 závodníků). kteří dokázali zastřílet čistě. Opět skončil ve čtvrté desítce (32.), tentokrát ztratil už minutu a půl. Lepší to nebylo ani v závodě s hromadným startem, na který šeřil síly absencí ve stíhačce. Jeho soupeři zaznamenali na střelnici mnohem více chyb, Moravec se dvěma omyly obsadil 25. místo.

Čtyřiatřicetiletý český biatlonista tak následoval některé kolegy z jiných států (psali jsme o Martinu Fourcadovi, Tarjeovi Bø a švédské reprezentaci) a rozhodl se, že na následující závody do Canmore a Soldier Hollow neodletí. Místo toho se pokusí najít svou běžeckou formu, aby byl dobře připraven na březnové Mistrovství světa v Östersundu. „Jediná možnost, jak to trochu zkusit zvrátit před Mistrovstvím světa, je udělat nějaký blok přípravy. To se určitě neshoduje s tím, že by odjel do Kanady a Ameriky. Než se srovná s časovým posunem, tak jsme zase nazpátek, pak týden příprava před Mistrovstvím světa, za to se už moc zvládnout nedá,“ uvedl pro Českou televizi Zdeněk Vítek.

V celkovém hodnocení Světového poháru je zatím Ondřej Moravec 19. Spolu s Michalem Krčmářem (14.) dosud hájili českou účast v mužských závodech s hromadným startem.

Michal Krčmář a Ondřej MoravecFoto: Michal Krčmář a Ondřej Moravec po hromadném startu v Ruhpoldingu (Autor: Jaroslav Svoboda)

Zdroj: ČT sport
Hlavní foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Do zámoří neodletí ani Ondřej Moravec. Bude hledat běžeckou formu před Östersundem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *