Home > Závody > Závěrečný stíhací závod vyšel Slovákům. Mistrem světa je Otčenáš

Závěrečný stíhací závod vyšel Slovákům. Mistrem světa je Otčenáš

Stupně vítězů sprintu mužů

Stupně vítězů sprintu mužů

Foto: Stupně vítězů sprintu mužů (© Facebook SBWCH Cheile Gradistei 2015)

Sladká slovenská tečka za Mistrovstvím světa v letním biatlonu v Cheile Gradistei. Martin Otčenáš získal ve stíhacím závodě mužů titul mistra světa, Matej Kazár si dojel pro bronz. Mezi ně se vklínil Ukrajinec Artem Pryma.

Dobrý start favorita

Hlavní favorit a vítěz sprintu Vladimir Iliev z Bulharska vstoupil do stíhacího závodu velmi dobře. Na první položce neminul a měl půl minutu k dobru před Slovákem Martinem Otčenáš, jenž střílel také čistě, stejně jako minutu zpět jedoucí Bulhar Krasimir Anev a domácí George Buta.

Otčenáš ve vedení

Bývalému běžci Otčenášovi to v úvodních dvou okruzích jelo ze všech nejlépe a když Vladimir Iliev svou druhou ležku absolvoval se dvěma chybami, tak se naskytla šance převzít vedení. Díky čistému kontu se to povedlo a dokonce s 30vteřinovým náskokem. Karta se tedy obrátila. V boji o třetí příčku lehce ztratil na Aneva jednou chybující Buta.

Krácení rozestupů

Třetí střelba přinesla dramatizaci v podobě zmenšených rozestupů. Otčenáš nezamířil přesně hned třikrát a na dvakrát nepřesné Bulhary Ilieva a Aneva měl nyní náskok 23, resp. 34 sekund. Na Aneva se nyní dotáhl i Buta a přiblížil se rovněž Ukrajinec Dmytro Pidručnyj.

Přesní Slováci

Závěrečná stojka vyšla hlavně Slovákům. Jedno trestné kolo mohl téměř oslavně absolvovat Martin Otčenáš. Bylo totiž jasné, že se stane mistrem světa. Z hloubi pole se navíc vyhoupl zkušený Matej Kazár, kterého první a zároveň poslední čistá položka v závodě posunula na provizorní bronz. Druhý ze sprintu Artem Pryma zase mířil za zopakováním svého včerejšího úspěchu.

A taky rychlí Slováci

Poslední kolo už bylo klidné a pořadí na medailových příčkách se neměnilo. Oba Slováky v cíli mohl těšit i běžecký čas. U Kazára nejlepší, u Otčenáše druhý. Aby toho nebylo málo, tak třetí čas měl Miroslav Matiaško, v pořadí stíhačky 11.

Domácí fanoušci jistě litovali toho, že čtvrtý Buta nedojel na stupních vítězů, ale tento výsledek musí určitě ocenit, stejně jako 10. příčku Remuse Faura.

Nejúspěšnější země šampionátu Ukrajina se na závěr chlubila čtyřmi zástupci v TOP10. Stříbrného Prymu doplnili pátý Pidručnyj, sedmý Rusinov a devátý Semenov. Ten ale jako jeden z favoritů odjede z Rumunska bez medaile. Nejlepším Rusem byl 8. Sergej Korastylev.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *