Home > Závody > Švédské mistrovství: double Högbergové a překvapení

Švédské mistrovství: double Högbergové a překvapení

Elisabeth Högbergová

Elisabeth Högbergová

Foto: Elisabeth Högbergová (© Skidskytteförbundet)

Ve Švédsku stále probíhá výměna generací, což byl jeden z důvodů, proč se na víkendovém národním šampionátu v Torsby dostala na přední příčky jména nepříliš známá.

Neznámý vítěz sprintu

Kdo by čekal, že si jasný favorit Fredrik Lindström pověsí na krk dvě zlaté medaile, byl zklamán už v sobotu. Zkušený borec ve sprintu hned třikrát chyboval a skončil až čtvrtý. Ze zlata se radoval Jesper Nelin, závodník bez zkušeností ze Světového poháru. Jeho překvapivá výhra navíc byla zcela suverénní, když s jedním trestným okruhem porazil Tobiase Arwidsona o téměř minutu a půl. Druhý muž pořadí udělal dvě chyby, stejně jako bronzový Martin Eng.

Ve sprintu žen k překvapení nedošlo. Se dvěma nepřesnými zásahy ho ovládla Elisabeth Högbergová, když porazila duo méně známých biatlonistek Olga Alifiravetsová a Linn Perssonová. Ty zastřílely stejně jako vítězka a dojely do cíle v téměř shodném čase – 37,5, resp. 37,8 vteřiny za Högbergovou.

Výsledky sprintů

Double favoritky

Celkem 7 chyb udělal ve stíhačce Jesper Nelin, přesto ho od druhého zlata dělily pouhé dvě desetiny sekundy. Běžecky se tedy ukázal v opravdu grandiózní formě. Střelecky ovšem neměl na vítězného Arwidsona, jenž minul jen dvakrát. Fredrik Lindström zakončil ne moc povedené vystoupení na domácím šampionátu bronzem.

Stíhačku žen s přehledem ovládla Högbergová. Jako vítězka sprintu se mohla opřít o slušný náskok, který kontrolovala a díky dobré střelbě (jen dvě chyby) ho nakonec navýšila na konečnou jednu minutu. Další dvě medailistky se tentokrát oproti sprintu prohodily. Perssonová zaznamenala o jednu chybu méně než Alifiravetsová, což při jejich podobné běžecké formě určilo pořadí.

Výsledky stíhacích závodů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *