Home > Rozhovory > Zisk velkého křišťálového glóbu? Je to můj dlouhodobý cíl, říká Quentin Fillon Maillet

Zisk velkého křišťálového glóbu? Je to můj dlouhodobý cíl, říká Quentin Fillon Maillet

Quentin Fillon Maillet

Minulou sezónu Světového poháru zakončil na celkovém třetím místě, pochopitelně se tedy začíná dívat výš. Francouzský biatlonista Quentin Fillon Maillet mluvil v rozhovoru pro ski-nordique.net nejen o ambicích v nadcházejícím ročníku, ale třeba i o svém životním štěstí.

Zmizel strach z neúspěchu

Měsíc před startem sezóny může Quentin Fillon Maillet zaklepat na něco dřevěného. „Příprava probíhá hladce, nepotkalo mě žádné zranění ani jiný zádrhel. Pracujeme na detailech a jsem rád, že vidím progres. Sebevědomí mi dodává i vědomí toho, že jsem se zbavil strachu z neúspěchu. Vím, že jsem schopný dosahovat určité úrovně. Pokusím se o to, aby se mi to dařilo pravidelně a abych tu úroveň třeba ještě posunul,“ líčí sedmadvacetiletý biatlonista.

Minulá sezóna snad až na Martina Fourcada Francouzům vyšla na výbornou. Excelovali hlavně v běhu, což byla dobrá vizitka pro nového šéftrenéra Vincenta Vittoze.

Je tak logické, že se letos pokračuje v nastoleném směru, což Fillon Maillet potvrzuje. „Neudělali jsme významnější změny. Kvůli světovému šampionátu jsme měli tři soustředění ve větší nadmořské výšce. Trénink vypadá stejně, ale jako vždy se snažíme o posun v technice, výživě a spánku. Sám se snažím přijít na maličkosti, které by mě posunuly.“

Martin Fourcade a Quentin Fillon Maillet
Foto: Martin Fourcade a Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Vysoké cíle

V minulé sezóně Světového poháru všem uskočil Johannes Thingnes Bø, Quentin Fillon Maillet pak jen o 11 bodů prohrál souboj o druhé místo s Alexandrem Loginovem. Je tak nasnadě otázka na boj o celkový triumf.

„Mám ambici získat velký křišťálový glóbus, ale to je dlouhodobý cíl. Nestavím to před sebe jako ultimátum. Teď začíná nová sezóna, všichni máme 0 bodů, takže si myslím, že šance existuje,“ věří Francouz.

Zároveň ho těší, že světový šampionát se v nadcházejícím roce uskuteční v jeho oblíbeném středisku. Právě v Anterselvě letos vyhrál svůj první závod Světového poháru v kariéře.

Quentin Fillon Maillet
Foto: Quentin Fillon Maillet míří za premiérovým vítězstvím (Autor: Petr Slavík)

„Hlavním cílem na mistrovství světa je zisk individuálního zlata. Samozřejmě i ve štafetě, ale to je díky síle našeho týmu každý rok stejné. Chtěl bych usilovat také o malý křišťálový glóbus, nebyl jsem od něj tak daleko,“ vyjmenovává Fillon Maillet své smělé, leč opodstatněné cíle.

Zároveň má jasně uspořádané životní hodnoty. Vždyť si v olympijské sezóně prožil velmi těžké chvilky po tom, co jeho přítelkyni diagnostikovali rakovinu.

„Biatlon dělám hlavně proto, že mi přináší radost a ne kvůli výsledkům. Život nekončí po nepovedené sezóně,“ ví Fillon Maillet.

„Mít život sportovce, to je velké štěstí. Po každém závodě vám tleskají, což není všude. Lidem v továrnách na konci dne netleská 20 000 fanoušků za to, že odvedli skvělou práci,“ uvědomuje si třetí biatlonista světa, který ani přes řadu úspěchů netrácí nic ze své pokory.

Zdroj: ski-nordique.net
Hlavní foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *