Home > Téma > Získá Martin Fourcade velký křišťálový glóbus už v Pchjongčchangu?

Získá Martin Fourcade velký křišťálový glóbus už v Pchjongčchangu?

Martin Fourcade

Už v lednu Martin Fourcade avizoval, že by mohl vynechat závěrečné dva díly Světového poháru. Pokud by tedy slavil celkový triumf už v Pchjongčchangu. A to se velmi pravděpodobně také stane.

Fourcade chce být na blízku své manželce Hélène, se kterou koncem března očekává narození druhého potomka. Delší pauzu by zároveň mohl využít k odpočinku a přípravě směrem k příští olympijské sezóně.

A jaká je nyní situace v celkovém hodnocení? Pro Fourcada velmi optimistická. Jeho jediným soupeřem zůstává Anton Šipulin, protože Johannes Thingnes Bø a Simon Schempp do Jižní Korey neletí. Podívejme se tedy na aktuální čísla.

  • Mezi Fourcadem a Šipulinem je rozdíl 330 bodů.
  • Šipulin by za dva nejhorší výsledky odčítal 30 bodů, Fourcade při případném vynechání zbytku SP 0 bodů.
  • Dostáváme se tedy k rozdílu 360 bodů.
  • Do konce sezóny zbývá 7 závodů, během kterých lze získat maximálně 420 bodů.

 
Co následující čísla znamenají pro sprint a stíhací závod v Pchjongčchangu? Je to jednoduché. Martinu Fourcadovi stačí v jednom ze závodů porazit Antona Šipulina a bude slavit šestý velký křišťálový glóbus. Ten získá i v případě, že dohromady neztratí na Rusa víc než 60 bodů. K tomu mu například stačí být dvakrát do 11. místa. A to není pro krále světového biatlonu zrovna těžký úkol…

Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *