Home > Závody > MSJ Osrblie: To nejlepší na konec. Čeští junioři skončili ve štafetě čtvrtí

MSJ Osrblie: To nejlepší na konec. Čeští junioři skončili ve štafetě čtvrtí

Milan Žemlička

Česká reprezentace si nakonec z Mistrovství světa juniorů v Osrblie medaili neodveze, byť k ní dnes měla blízko. Štafeta juniorů dojela čtvrtá, juniorky byly jedenácté.

Češi 15 sekund od medaile

Po prvním úseku juniorské štafety vedl Kazachstán zásluhou rychlého Romana Jeremina, ale pak už otěže závodů přebrali Rusové. Nikita Lobastov, Igor Malinovskij, Nikita Poršněv a Kirill Strelcov podali podle čekávání velmi dobrý výkon a vybojovali zlato s náskokem takřka minuty na druhé Norsko. V jeho dresu se radoval z medaile i Dag Bjørndalen, synovec Oleho. Trestným kolem na úvodním úseku ale znemožnil svým krajanům boj o zlato. Bronz připadl Němcům.

O medaili bojovali i čeští reprezentanti. Ondřej Šantora závod rozjel výborně, předával jako třetí. Trestné kolo Jakuba Procházky následně znamenalo propad na páté místo. Dvakrát pak musel kroužit Jakub Štvrtecký, čímž se Češi propadli na 6. příčku. Na závěrečném úseku ovšem řádil Milan Žemlička, byl nejlepší ze všech a pomohl naší štafetě až na čtvrté místo. K bronzu scházelo 15 sekund.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Češky mimo desítku

Norky byly z favorizovaných štafet jediné, které nemusely ani na jedno trestné kolo. Hilde Eideová, Karoline Erdalová a Ingrid Tandrevoldová si tak mohly po zásluze na krk pověsit zlaté medaile. Druhé Němky v cíli ztrácely 16,5 sekundy, třetí Rusky 26,1.

Pro české juniorky nezačal závod vůbec dobře. Natálie Jurčová absolvovala dvě trestná kola a ze 17. příčky ztrácela na předávce tři a půl minuty. Naproti tomu Markéta Davidová dobíjela jen jednou, posunula českou štafetu o čtyři příčky výš a přiblížila ztrátu ke třem minutám. Simona Maříková pak střílela čistě a zařídila další posun na konečnou 11. pozici.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Medailové pořadí po 16 z 16 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 5 4 2 11
2. nor 3 4 2 9
3. ita 3 2 3 8
4. fra 3 1 1 5
5. can 2 0 0 2
6. ger 0 2 4 6
7. aut 0 2 0 2
8. ukr 0 1 0 1
9. blr 0 0 2 2
10. swe 0 0 1 1
10. kaz 0 0 1 1

Foto: Milan Žemlička (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *