Home > Preview > Zítra se jede exhibice na stadionu Schalke. I s Koukalovou a Šlesingrem

Zítra se jede exhibice na stadionu Schalke. I s Koukalovou a Šlesingrem

Michal Šlesingr

Ve středu se v německém Gelsenkirchenu pojede už 15. ročník exhibičního závodu World Team Challenge. Mezi 10 týmy nechybí ani ten český ve složení Gabriela Koukalová a Michal Šlesingr.

Co je to World Team Challenge?

Exhibice s názvem World Team Challenge nebo Biathlon auf Schalke už se stala tradiční tečkou za biatlonovým rokem. Koná se ve VELTINS-Arena, kde biatlonisté na jeden den střídají fotbalisty bundesligového celku Schalke 04. Závody provází fantastická kulisa, vždyť už pořadatelé hlásí  35 tisíc prodaných lístků. Lidé budou nejen na tribunách, ale i vně stadionu, kde trať vede. Na její pokrytí bylo třeba 5000 kubických metrů sněhu.

Diváci budou moci sledovat závod smíšených dvojic složený ze dvou poločasů. Tím prvním je hromadný start, na který navazuje stíhací závod. Do toho odstartují týmy s maximální ztrátou 45 sekund. Ženy běží v obou závodech čtyři kola dlouhá zhruba 1250 metrů, muži si jedno přidávají. Střílí se čtyřikrát, střídavě vleže-vestoje. Chyba znamená trestné kolo dlouhé 75 metrů.

Minulé ročníky

Vítězství z loňska bude obhajovat Francie, byť Martin Fourcade ani Marie Dorinová Habertová letos na startu nejsou. Naopak bude startovat loni druhá Gabriela Koukalová, ale Ondřeje Moravce vystřídá Michal Šlesingr. Třetí místo obsadilo před rokem domácí Německo, konkrétně Simon Schempp a Vanessa Hinzová. Tu nahradí Franziska Preußová.

Celkově se na WTC nejvíce daří Norsku, které triumfovalo čtyřikrát. A u všech výher byl Ole Einar Bjørndalen. Ze současných startující pamatuje triumf jen Ukrajinec Serhij Semenov. Česká republika má zatím jen jednu medaili, právě tu loňskou.

Letošní ročník

Ve startovní listině najdeme 10 dvojic včetně zmíněné české. Vedle domácích reprezentantů budou mezi hvězdy patřit Dorothea Wiererová, Olena Pidhrušná, Anaïs Bescondová, Simon Eder nebo Jean-Guillaume Béatrix. Kuriózní je sestava Norska. Tvoří ji manželé Birkelandovi. Pár v osobním životě představují i Simon Schempp a Franziska Preußová. Exhibice bude zároveň rozlučkou Daniela Böhma s kariérou, byť jeho na startu hlavního závodu neuvidíme.

Startovní listina

Anäïs Bescond, Jean-Guillaume Béatrix

Franziska Preußová, Simon Schempp

Franziska Hildebrandová, Erik Lesser

Gabriela Koukalová, Michal Šlesingr

Dorothea Wiererová, Dominik Windisch

Olga Podčufarovová, Alexej Volkov

Julia Schwaigerová, Simon Eder

Olena Pidhrušná, Serhij Semenov

Megan Tandyová, Macx Davies

Fanny Birkelandová, Lars Birkeland

Závod s hromadným startem začíná v 18:15, stíhací závod bude následovat v 19:30. Přímý přenos na stanici Eurosport vypukne v 18:00.

 

Zdroj: biathlon-aufschalke.de
Foto: Michal Šlesingr (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *