Home > Novinky > Změna v kalendáři Světového poháru: Supersprint se v Oslu nakonec nepojede

Změna v kalendáři Světového poháru: Supersprint se v Oslu nakonec nepojede

Mezinárodní biatlonová unie (IBU) dnes na Twitteru informovala o změně v kalendáři Světového poháru 2020/21. Místo původně plánovaného supersprintu se v Oslu pojede stíhací závod.

Když IBU v dubnu publikovala kalendář pro další ročník, zvedla se vlna nevole ze strany závodníků a týmů. Důvodem bylo zařazení supersprintu na program finálového podniku Světového poháru v Oslu.

Ozval se například Johannes Thingnes Bø, kterému vadilo, že nevyzpytatelná disciplína bude mít premiéru právě na konci sezóny. Po supersprintu měly následovat už jen dva závody Světového poháru, takže za určitých okolností by se v něm mohlo rozhodnout o držiteli velkého křišťálového glóbu.

Technická komise IBU právě i na základě připomínek sportovců upraví pravidla supersprintu a prozatím ho stáhne z programu Světového poháru. Nadále bude probíhat testování této disciplíny v nižších soutěžích.

Biatlonisty tak čeká na konci sezóny v Oslu tradiční trojboj. Začne se sprintem, následovat bude stíhací závod a velké finále v podobě závodu s hromadným startem.

Zdroj: Twitter IBU
Foto: Biatlonistky na střelbě v Le Grand-Bornand (Autor: Jaroslav Svoboda)

2 thoughts on “Změna v kalendáři Světového poháru: Supersprint se v Oslu nakonec nepojede

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *